تاثیر گرافیک مدرن در تابلوسازی چگونه می باشد؟

اقسام گوناگونی از تابلوهای تبلیغاتی در خیابان و سردرب فروشگاه ها وجود دارند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد گرافیک مدرن در تابلوسازی با شما سخن بگوییم. زمانی که ما از خیابان ها گذر می کنیم، تبلیغات مختلفی از انواع شغل ها را با طراحی و گرافیک های خاصی مشاهده می‌کنیم. در گذشته تبلیغات آنقدر پیشرفته نبودند و تابلوها بسیار ساده و همچنین راحت تولید می شدند، اما در دنیای امروز تبلیغات و فضای رقابتی پررنگ تر شده و هارمونی نیزز در تابلو یکی از عوامل جذب فراوان مخاطبین محسوب می شوند

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

تاثیر گرافیک مدرن در تابلوسازی چگونه می باشد؟​

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

گرافیک مدرن در تابلوسازی

گرافیک مدرن در تابلوسازی به معنای در کنار هم قرار گرفتن متریال گوناگون بر روی یک تابلو و در نتیجه ساخت یک تابلویی شکیل برای جذب مخاطبان خاص. رشد و پیشرفت تکنولوژی و نوآوری در صنعت تابلو سازی موجب شده تا انواع و اقسام  تابلوهای تبلیغاتی با گرافیک و طراحی های متفاوت و ویژه ساخته شوند. در حقیقت  چند فاکتور مهم و تأثیرگذار در تولید تابلوهای تبلیغاتی وجود دارد که به عنوان مثال تابلو چلنیوم به خاطر حروف برجسته و ویژگی های خاصی که دارد مورد توجه قرار گرفته است.

تاثیر گرافیک مدرن در تابلوسازی چگونه می باشد؟​

همه چیز درباره گرافیک مدرن در تابلوسازی

تصاویر

صنعت تابلوسازی در چندین سال گذشته دچار تغییر و تحولات زیادی شده است. اشکال و تصویرهایی که پیام های مختلف تبلیغاتی را به مخاطبین خود انتقال می دهند باید حتما بر پایه نوعی هارمونی باشند زیرا تصاویر نسبت به پیام ها سریع تر منتقل می شوند. دانستن و همچنین فهم علم روانشناسی رنگ ها  بر نگاه بینندگان تاثیر دارد. قرار گرفتن انواع  و اقسام رنگ ها در کنار یکدیگر و گاهاً ترکیب آنها با هم تابلوهایی جذاب و زیبا می آفرینند و ارتباط مستقیم و خوبی با مخاطب برقرار می کنند.

تصاویر

پیام ها

یکی دیگر از مواردی که در گرافیک مدرن در تابلوسازی  از اهمیت بسیار مهمی برخوردار است، پیام تبلیغاتی است که بر روی اشخاص موثر است. پیام ها می توانند به صورت متن یا شعر باشند اما باید حتما کوتاه و در عین حال معنی و مفهوم را به خواننده برسانند و به دلیل اینکه اندازه یک تابلوی تبلیغاتی خیلی محدود است نباید  حرف اضافه ای یا جمله‌ ای روی آن بکار برده شود یعنی باید به دور از حاشیه نویسی باشد تا خواننده بتواند  به راحتی با یک نگاه آن را درک کند و فرصت بسیاری برای خواندن آن صرف نکند.

المان های ساخت تابلو

المان ها در حقیقت همان نشانه هایی هستند که می توانند به محض دیدن مخاطب، پیام را به آن انتقال دهند. در یک تابلوی تبلیغاتی، این گونه نشانک ها و تصاویر خیلی دوست داشتنی و خاص هستند و جایگاه خاصی بر روی تابلوها دارند و همچنین باید این را گفت که اثرگذاری فوق العاده ای بر روی اشخاص می گذارند. به خاط همین مسئله طراحان گرافیک با توجه به رفتار و تفکر مردم دست به طراحی کردن تابلوها می‌زنند.

 

المان های ساخت تابلو​

مواد اولیه تابلوسازی

مواد سازنده برای ساخت تابلوی تبلیغاتی مستقیماً بر گرافیک آن موثر است یک طراح حرفه ای می داند که برای داشتن یک تابلو با گرافیک پیشرفته و همچنین مدرن از چه طرحی متناسب با نوع کسب و کار مورد نظر باید به کار گیرد.

حروف برجسته گرافیک مدرن در تابلوسازی

برخی از تابلوها تنها با وجود حروف برجسته می توانند زیبا باشند و پیغام تبلیغاتی خود را به مخاطبین برسانند. انواع  و اقسام تابلوهای حروف برجسته برای تبلیغات توسط تابلوسازان  درست ساخته می شوند که از نمونه های آنها می توان به تابلو چلنیوم اشاره کرد. تابلو چلنیوم یکی از رایج ترین و متداول ترین نوع مواد به کار رفته در ساخت تابلو های شکیل در صنعت تابلوسازی به حساب می آید چلنیوم ضد زنگ است و همچنین در برابر سرما باد و گرما تقریبا مقاوم است. این تابلو به علت نمای درخشان و  براق جایگاه بسیار بالایی را برای خودش در صنعت تابلوسازی کسب کرده است و بیشتر برای مصرف تابلو مغازه و یا حتی تابلو فروشگاهی سفارش داده می شود ولی بعضی از شرکت ها و مجموعه ها برای بهتر شدن و زیباتر شدن فضای مکان تجاری خودشان از این نوع از تابلو به کار می گیرند. تنوع زیاد و بالای چلنیوم سبب شده است که امروزه با همه سلایق گوناگون و مختلف سازگاری داشته باشد. برش هایی که تابلوسازان آن ها را ایجاد کرده اند سبب شکست نور گشته و شکل هندسی گوناگون و مختلفی را داشته باشد مانند شیشه الماس، ستاره، کریستال را به وجود می آورد.

زیبایی در ساخت تابلو

هنر گرافیک در یک تابلوی تبلیغاتی، زیبا و خوبی تابلو را به رخ می کشد و برای خلق یک اثری زیبا  و خوب طراحان باید بر روی نرم افزارها تسلط کافی را داشته باشند و در ذهن خود ایده پردازی کنند این زیبایی ها و همچنین پیشرفت خلاقیت ها هستند که بر جذب مخاطب تاثیرهای شگفت آور و مثبتی خواهد گذاشت.

متنوع بودن ساخت انواع و اقسام تابلو

به کارگیری  از گرافیک مدرن در تابلوسازی در واقع استفاده از هزاران رنگ و طرح است که می تواند یکی از بی نظیرترین  و همچنین بهترین تبلیغات را در معرض نمایش قرار داد.

به کار گیری بر روی همه متریال ها

در حرفه تابلو سازی طراحان از همه طرح ها نمی‌توانند بر روی همه تابلوهای تبلیغاتی به کار بگیرند، اما گرافیک مدلی از هنر خاص فوق‌العاده  است که می‌شود آن را بر روی هر متریالی بکار برد.

به کار گیری بر روی همه متریال ها​

سازگاری نورپردازی

تابلوهای گرافیکی سازگاری زیادی هستند با انواع نورپردازی ها بر روی تابلوها دارند. زمانی که یک گرافیست نورپردازی و گرافیک را با هم ترکیب می کند، تابلوهای فوق‌العاده ای را تولید می کند که در تبلیغات انواع  و اقسام مشاغل تأثیر بسزایی دارد همانطور که میدانید  گرافیک هنری مهم پیشرفته است، بنابراین چیدمان و تزئین تابلو در مرحله ساخت به روش جدید و مدرن سبب آفریدن آثاری دلنشین خواهد شد و در صنعت تابلوسازی ایده ای  مهیج و جذاب محسوب می‌شوند. از این رو می توانید برای داشتن یک تابلو تبلیغاتی مدرن و جذاب، با ما در تماس باشید.

کلام آخر

انواع  و اقسام تابلوهای تبلیغاتی ساخته شده توسط تابلوسازان حرفه ای و فعال ، می توانند پاسخگوی هر سلیقه و انتخابی باشند. به کارگیری بهترین متدهای روز دنیا در عرصه تبلیغات در کیفیت و طراحی های چشمگیر و در جذب مخاطبین، تأثیرات عمیقی به همراه خواهد داشت. “گرافیک مدرن در تابلوسازی” نوعی هنرنمایی است که توسط دست طراحانی هنرمند طراحی می‌شوند.

در این مقاله تلاش کردیم نقش گرافیک مدرن در تابلو سازی را برای شما توضیح دهیم. امید است مورد پسندتان واقع گشته باشد.