معرفی کارگاه تابلوسازی

قطعا شما نیز تا به حال نام کارگاه تابلوسازی به گوشتان خورده است اما دقیق نمی دانید که کارگاه تابلوسازی چیست؟ خوب است که بدانید که کارگاه تابلوسازی مکانی است که در آن تعداد زیادی دستگاه های چاپ و برش به همراه تکنسین حرفه ای و متخصص می باشد که در کنار هم انواع تابلوها را جهت تبلیغات تولید و به بازار عرضه می کنند. این تابلوها از تابلوهای فلکسی گرفته تا تابلو چلنیوم، کامپوزیت، لایت باکس و غیره را در بر می گیرد. امروزه تابلوهای تبلیغاتی نقش خیلی مهمی در بازاریابی و تبلیغات مشاغل دارند به همین خاطر پیدا کردن یک کارگاه مجهز با کادری متخصص برای همه کارفرمایان ضروری و مهم است. به همین خاطر در ادامه درباره کارگاه تابلوسازی و دیگر خصوصیات آن صحبت خواهیم کرد.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

کارگاه تابلوسازی چیست

در ادامه نیز بیشتر خواهید دانست که کارگاه تابلوسازی چیست؟ کارگاه تابلوسازی تنها کار ساخت تابلوهایی از جمله تابلو چلنیوم، لایت باکس و… را انجام نمی دهد بلکه سفارش های را نیز از مشتریان تحویل می گیرد و به مشتریان نیز پاسخگویی می کند. می توان گفت که مکانی است که کارفرمایان و طراحان تابلوها با همدیگر ملاقات می کنند و تبادل اطلاعات و نظریه های هر کدام بیان می شود. اگر بخواهید قیمت تابلوی مورد نظرتان را بدانید، می توان گفت که در کارگاه تابلوسازی می توانید رجوع کنید. در کل در کارگاه تابلوسازی کارفرما متریال مورد نظر و طرحی که مد نظر دارد را ارائه می کند و کارفرما و طراح در اینجا به توافق نهایی می رسند و در ادامه مراحل ساخت تابلو، از پیاده سازی تا نصب تابلو شروع می شود.

با این مطالبی که در پاسخ به سوال کارگاه تابلوسازی چیست، گفته شد می توان کارگاه تابلوسازی را یک نوع حرفه مهندسی و فنی تلقی کرد که مهم ترین سهم را در آن به خلاقیت داده می شود و همچنین متدهای روز در بالندگی و شکوفایی آن نقش بسزایی دارند. همه این ظرافت های کاری با هم جمع شده و توانسته تابلوهای حروف برجسته جذاب را به بازار عرضه نماید.

کارگاه تابلوسازی چیست

همه چیز درباره کارگاه تابلوسازی

روش هایی که برای تابلوسازی در کارگاه های تابلوسازی استفاده می شود

تفاوتی ندارد که در کارگاه تابلوسازی چه نوع تابلوی قرار است ساخته شود، ابتدا باید مشخص شود که قرار است این تابلو به صورت دستی تولید شود یا با دستگاه های مکانیزه و ماشین های صنعتی اکثر کار انجام می شود. که می توان گفت کار با ماشین های صنعتی سریعتر و دارای نتیجه مطلوب تر می باشد. در کل تولید تابلوهای تبلیغاتی به دو روش صنعتی و دستی انجام می شود؛ اما خوب است که بدایند که با وجود همه پیشرفت ها باز هم در روش صنعتی لازم است که برخی از فرایند ها را مانند ایجاد قوس بر روی حروف، برش بر روی پلکسی، چسباندن حروف و غیره با دست انجام می شود و هیچ دستگاهی نمی تواند این چنین کارهایی را به شکل مکانیزه و بدون دخالت دست به خوبی انجام دهد.

تابلوسازی در کارگاه های تابلوسازی

خصوصیات مهم کارگاه تابلوسازی چیست

کارگاه ها با تجهیزات گوناگون و در متراژهای متفاوت فعالیت خود را شروع می کنند. از این رو هر چقدر که کارگاه تابلوسازی لوازم و مساحت بیشتر و بهتری داشته باشد و همچنین دارای کارکنان دوره دیده و فعال باشد، بدیهی است که موفقیت بیشتری کسب می کند. در ادامه مقاله بیشتر دربراه خصوصیاتی که یک کارگاه تابلوسازی را برتر از رقبایش جلوه می دهد صحبت خواهیم کرد.

متراژ مناسب

برای کارگاه های تابلوسازی ضروری است که برای کار و فعالیت شان متراژ مناسبی را در نظر داشته باشند. که این مساحت می تواند با توجه به تعداد تجهیزاتی که دارند کم و یا زیاد شود. اما اکثر از 400 متر شروع شده و برخی اوقاعت تا 1000 متر هم بالا می رود. به این شکل تجهیزات ضروری و لازمی به راحتی در چنین کارگاهی جاسازی می شود.

ایمنی بالا و دارا بودن تجهیزات ایمنی

ایمنی کارگاه تابلوسازی می تواند با تعیین کردن یک قسمت به عنوان نگهبانی شروع شده و تا امکانات بهداشتی و ایمنی مانند کیف امدادرسانی، کپسول آتش نشانی، آژیر هشدار و غیره را نیز شامل وشد. لازم به ذکر است که تجهیزات جزئی تر مثل دستکش، کلاه ایمنی، کفش کار و غیره هم در این دسته بندی می باشند که وجودشان سبب حفاظت از مال و جان کارکنان و همچنین مدیران می شود.

کارگاه تابلوسازی

مشخصات یک کارگاه تابلوسازی بروز

چیزی که تا به اینجا بیان کردیم از خصوصیات ضروری در یک کارگاه تابلوسازی بود که در صورت نبود هر کدام از این مشخصات آن کارگاه مجاز نمی شود که فعالیتش را در این زمینه شروع کند. به این گونه مشخصاتی نیز وجود دارد که برای کارگاه ها مزیت شمرده می شود که در صورت وجود آنها، کارگاه به عنوان یک کارگاه مدرن شناخته می شود. این خصوصیات عبارتند از:

انجام همه عملیات تولید تابلو با استفاده از دستگاه های پیشرفته و مجهز صورت بگیرد.

تحویل سفارش های کاری در مدتی کمتر از 48 ساعت

ارائه طراحی های سه بعدی با نرم افزارهای مدرن و روز دنیا

استفاده از مواد اولیه با کیفیت و با دوام

ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی بدون محدودیت از تابلو چلنیوم گرفته تا وکیوم و ترموود و غیره