آشنایی با کارایی و کاربرد حروف سازی در تابلو سازی

کاربرد حروف سازی در تابلو سازی بسیار زیاد است و حروف سازی در تابلو سازی یکی از فعالیت های مهم در این صنعت محسوب می شود. تابلو سازی به عنوان یک کسب و کار، خود در بر گیرنده مشاغل و زیر شاخه های مرتبط تبلیغاتی دیگر نیز می باشد که یکی از آنها حروف سازی است. در اصل حروف سازی در پی پیشرفت ابزار آلات و تجهیزات مختلف در تابلو سازی به وجود آمد. این بخش دارای تنوع بسیاری است؛ به گونه ای می توان تنوع در تولید و ساخت حروف های برجسته را در صدها مدل اشاره کرد. کاربرد حروف سازی در تابلو سازی سبب ایجاد یک تحول عظیم در این حرفه شده است؛ و مخاطبان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. در ادامه به معرفی چند نمونه از کاربرد حروف سازی در تابلو سازی می پردازیم.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

کاربرد حروف سازی در تابلو سازی

کاربرد حروف سازی در تابلو سازی به جنس و نوع خود به انواع مختلفی تقسیم می شود؛ از جمله: حروف برجسته چلنیوم، حروف برجسته استیل، حروف برجسته پلکسی گلاس، حروف برجسته فلزی، حروف برجسته لاسوگاسی، حروف برجسته وکیوم، حروف برجسته رینگی و حروف برجسته کریستالی. قیمت و “کاربرد حروف سازی در تابلو سازی” هر کدام از انواع این حروف با توجه به جنس و نوع، متفاوت است. در ادامه در رابطه با هر کدام از این حروف صحبت می کنیم تا بهتر متوجه کاربرد حروف سازی در تابلو سازی شوید. تابلو چلنیوم از انواع تابلوهای بسیار پر طرفدار در دنیای تابلو سازی است. این تابلو به دلیل زیبایی، دوام، طول عمر بالا و قیمت مناسبی که دارد همواره مورد توجه خریداران و صاحبان کسب و کار بوده است. در اصل می توان تابلو چلنیوم را شناسنامه حروف سازی در تابلو سازی مدرن عنوان کرد. این تابلو ها دارای انواع متفاوتی هستند که از جمله انواع آنها می توان به مدل الماسی و ستاره ای اشاره کرد.

کاربرد حروف سازی در تابلو سازی

انواع حروف برجسته

حروف برجسته استیل

کاربرد حروف سازی در تابلو سازی برجسته استیل از جمله قدیمی ترین تابلوهای حروف برجسته در دنیای تابلوسازی می باشد. این تابلو از همان ابتدا ورودش به دنیای حروف سازی، در تابلو سازی، از استقبال بالایی میان مشتریان قرار گرفت و این روند تا اکنون نیز ادامه دارد. هم اکنون می توان حروف برجسته استیل را در رنگ ها و طرح های متفاوت تولید کرد. از انواع حروف استیلی که تلفیقی با پلکسی گلاس است، حروف برجسته استیل پلکسی نام دارد.

حروف برجسته استیل

حروف برجسته پلکسی گلاس

کاربرد حروف سازی در تابلو سازی حروف برجسته پلاکسی گلاس از متریالی به همین نام ساخته شده که از جنس پلاستیک است. تابلو سازان از متریال پلاکسی گلاس برای ساخت و تولید برخی از تابلوهای تبلیغاتی استفاده می کنند. از جمله تابلو هایی که به واسطه حروف سازی این متریال به وجود می آیند، شامل نئون ، چلنیوم و حروف های تلفیقی اشاره نمود و همچنین می توان با استفاده از پلکسی، تابلوهای دیگری مانند تابلو لایت باکس، تابلو راهنمای طبقات و غیره هستند.

حروف برجسته فلزی

در ادامه کاربرد حروف سازی در تابلو سازیباید گفت که همانطورکه می دانید آهن به صورت گسترده در صنایع مختلف استفاده می شود که از جمله آنها نیز تابلو سازی میباشد. به راحتی می توان گفت که آهن از جمله پرطرفدارترین متریال ها در تابلو سازی می باشد. از جمله کاربردهای آهن در تابلو سازی در حروف سازی و ساخت و تولید حروف برجسته می باشد. نوع آهن مصرفی به شکل ورق کاری فلزی در ابعاد مشخصی می باشد. حروف فلزی را بعد از تولید می توان در رنگ های متفاوت رنگ آمیزی کرد و به شکل با نور و یا بدون نور در اماکن مربوطه نصب کرد.

حروف برجسته لاسوگاسی

تابلو حروف برجسته لاس وگاسی به صورت قابل توجهی مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است. شکل ظاهری این حروف به این صورت است که پس از حروف سازی، داخل حروف با استفاده از لامپ های فلامنتی و رنگی نورپردازی می کنند. متریال به کار رفته در ساخت تابلو حروف برجسته لاسوگاسی عموما از جنس پلکسی گلاس، آهن، استیل و چلنیوم است.

حروف برجسته لاسوگاسی

حروف برجسته وکیوم

فرایند تولید حروف برجسته تابلو وکیوم با استفاده از دستگاه های حروف سازی وکیوم و دستگاه CNC رخ می دهد. شکل ظاهری حروف برجسته وکیوم با دیگر تابلوهای مذکور متفاوت است و ظاهری سه بعدی و زیبا دارد. این تابلو از جمله جدیدترین حروف برجسته کاربرد حروف سازی در تابلو سازی محسوب می شود.

حروف برجسته رینگی

حروف برجسته رینگی با استفاده از متریال هایی مانند ورق های آهن و فلزی ساخته شده و در آخر توسط تلفیق با پلکسی گلاس به مرحله اجرا می رسد. حروف برجسته استیل رینگی نیز از مدرن ترین و جدیدترین حروف های برجسته در صنعت تابلو سازی به شمار می رود. این حروف، قابلیت اجرا به صورت نور پردازی شده و ساده را در رنگ های متفاوت دارد.

حروف برجسته رینگی

حروف برجسته کریستالی

اما در رابطه با حروف برجسته کریستالی باید گفت که فرایند کاربرد حروف سازی در تابلو سازی آن به این صورت است که بعد از ساخته شدن حروف، مبادرت به قرار دادن دانه های کریستال روی حروف می شود. دانه های کریستال عموما از جنس کریستال لوستر و یا پلکسی خرد شده می باشند. در صورتی که حروف نیازمند نور پردازی باشد لازم است از متریال پلکسی گلاس برای تولید این حروف استفاده شود. زیرا این متریال قابلیت عبور نور را از خود دارا است؛ که این خود سبب می شود تا پس از ساخت حروف برجسته، شاهد نمایی زیبا از حروف باشید.

حروف برجسته کریستالی

حروف سازی

همچنان که در بالا نیز کاربرد حروف سازی در تابلو سازی کاملا مشخص شد، به خوبی معلوم است که برای اینکه شما بتوانید یک تابلو زیبا برای کسب و کارتان تهیه کنید، ابتدا لازم است که حروف مد نظر شما ساخته شود تا بتوان با در کنار هم قرار دادن آنها، به یک تابلو زیبا و با مفهوم دست یافت. کاربرد حروف سازی در تابلو سازی بسیار زیاد است. شما برای هر گونه تابلویی که مد نظر دارید، فارق از جنس و رنگ و طرح، ابتدا لازم است که حروف آن ساخته شود و سپس با ست کردن کاربرد حروف سازی در تابلو سازی با همدیگر، یک تابلو کامل و زیبا به شما تحویل داده شود.

حروف سازی