نقش چوب ترموود در تابلوسازی چیست ؟

می توان گفت که چوب ترموود در تابلوسازی از جمله متریال های مرغوب در تولید تابلو به شمار می آید. اکنون نفوذ هنر زیبایی شناسی در بیشتر صنایع سبب شده است تا از چوب ترموود در تابلوسازی و مواد اولیه با کیفیت و زیبا استفاده شود. صنعت تابلو سازی نیز این این قاعده مستثنی نیست و با ورود چوب ترموود در تابلوسازی شاهد تحول و انقلاب در این صنعت بوده ایم. در ادامه ی این مقاله از تابلوساز تهران به بررسی چوب ترموود در تابلوسازی می پردازیم و نکات و مزایای این متریال را باهم بررسی می کنیم. پس همراه ما باشید.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

چوب ترموود در تابلوسازی

چوب یکی از اولین موادی است همیشه و در همه جا در دسترس بشر است. استفاده از چوب ها مربوط به زمان های خیلی قدیم است. انسانهای اولیه اگر چه برای زندگی خود از غار نشینی شروع کردند، اما از چوب بیش از دیگر مواد استفاده کرده اند. ترموود یا چوب ترموود در تابلوسازی ، در اصل همان چوب های معمولی می باشد و در اثر زمان سلول های آن طی فرایندی حرارت می بیند این نوع چوب ها را ترموود یا چوب حرارت دیده می گویند. این چوب جایگزین خیلی مناسبی برای چوب های اشباع شده در تابلوسازی می باشد، چرا که هیچ گونه ضرر و زیانی ندارند. البته این چوب ها منافع و مزایای زیادی دارند که در ادامه این مقاله بیشتر در رابطه با آنها صحبت می کنیم.

چوب ترموود در تابلوسازی

مزایای چوب ترموود

از جمله مزایای چوب ترموود در تابلوسازی می توان به این موارد اشاره کرد:
• مقاوم شدن چوب در برابر پوسیدگی و قارچ
• بیشتر شدن استحکام
• تبدیل آن به عایق خوب و مناسب

فرایند تولید چوب ترموود

1. “چوب ترموود در تابلوسازی” تا دمای 220 درجه سانتی گراد می رسد و حرارت می بیند و این حرارت تا پیش از مرحله سوخت ادامه دارد.
2. افزایش دما سبب می شود تا تغییرات شیمیایی بر چوب ایجاد شود و خواص آن را نیز تغییر دهد و استحکام چوب نیز زیاد شود
3. فراوری چوب ترموود در تابلوسازی سبب می شود تا رنگ چوب تغییر کند و رنگ آن را قهوه ای تیره نماید و در صورتی که جلوی نور آفتاب قرار بگیرد به رنگ خاکستری جالبی در می آیند
دقت داشته باشید که فرآیند چوب ترموود در تابلوسازی کردن روش های متفاوتی دارد اما به هر حال سه مرحله خشک کردن، حرارت دادن و خنک کردن برای همه روش ها مشترک است.

فرایند تولید چوب ترموود

تابلو ترموود چیست

اما در رابطه با نقش چوب ترموود در تابلوسازی ؛ حتما خیلی اوقات در خیابان ها متوجه تابلو چلنیوم شده اید که در سردرب مغازه ها قرار دارد و از چوب ساخته شده است، برخی به این تابلو ها تابلوهای چوبی می گویند اما نام اصلی این نوع تابلو ها ترموود است. تابلو های ترموود پس زمینه های زیبایی دارند و خیلی جذب کننده و چشمگیر می باشند. این نوع از تابلوها در خیلی از مشاغل کاربرد دارد و برای جذب مشتری خیلی تابلو کار آمدی است.

کاربرد چوب ترموود

باید گفت که کاربرد اصلی چوب ترموود در مناطقی است که باران می بارد و هوای مرطوبی دارد، چرا که این نوع تابلو در برابر هوا و آب مقاوم است و این یکی دیگر از دلایل انتخاب چوب ترموود در تابلوسازی می باشد. همچنین خوب است که بدانید که در برخی از حمام ها از این نوع چوب استفاده می شود به دلیل اینکه سطح حمام لغزنده نشود.

کاربرد چوب ترموود

مزایا و معایب تابلوهایی که با چوب ترموود درست می شونند

البته هر محصولی نیز مزایا و معایبی دارد، در نتیجه زمانی که از چوب ترموود در تابلوسازی استفاده شود، نیز این محصول دارای مزایا و معایبی می باشد که در ادامه برای شما بیان می کنیم.

از مزایای این محصول:

1. ظاهری خیلی زیبا و کم زرق و برق
2. قابلیت سوراخ کاری و سیم کشی پشت کار
3. عدم ایجاد شوک الکتریکی
4. ظاهری متفاوت و جذاب

مزایا و معایب تابلوهایی که با چوب ترموود درست می شونند

از معایب این تابلو:

1. نصب نسبتا سخت
2. قیمت بالا
3. تنوع رنگ کم
4. غیر قابل تعمیر
برای استفاده از چوب ترمود در تابلوسازی، لازم است که یکسری کارها انجام شود، برای استفاده از چوب ترموود در تابلوسازی و به اصطلاح جهت استفاده از تابلو چوب ترموود لازم است که چهارچوب تابلو از چوب باشد و در پس زمینه کار از چوب ترموود استفاده کرد، سپس روی زمینه آن حروف برجسته ای با نوع مد نظر به طور مثال تابلو چلنیوم و یا استیل را نصب کرد و چوب زمانی که به ترموود تبدیل می شود تمام حشرات را از خود دور می کند و هیچ مشکلی به وجود نمی آید. پس در آخر می توانید از سلامت آن مطمئن باشید.

انواع چوب ترموود

چوب ترموود به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود:


نرم چوب


نرم چوب ها اکثر از درختان برگ سوزنی مانند صنوبر و کاج به دست می آیند که در اصطلاح به این درختان همیشه بهار نیز گفته می شود. چرا که این درختان در فصل پاییز برگریزان نیستند و همیشه سبزاند. درختان کاج فنلاند از بهترین چوب های جهان برخوردار است به دلیل زمستان های بلند و تابستان های کوتاه درختان در سال دو ماه وقت برای رشد دارند، رطوبت خاک خیلی بالایی دارند و در تابستان ها شرایط ایده الی برای یک جنگل قطبی دارند به دلیل کوتاه بودن تابستان ها، درختان تنها فرصت دارند مستقیم و رو به آفتاب رشد کنند، مستقیم رشد کردن این نوع درخت سبب می شود تا الوارهای خوبی را داشته باشد.


سخت چوب ها


این نوع چوب ها مربوط به درختانی هستند که برگ های پهنی دارند که مشهورترین آنها ASH یا ون هستند این درختان در پاییز برگریز می باشند و در بهار برگ های جدیدی را می سازند این چوب های دارای چگالی و فاصله بین مولکولی کمتری برخورداند و به دلیل نداشتن گره های مرکزی از بافت های خاصی برخورداند می باشند که آن ها را خیلی زیبا می کند.
در هر حال، استفاده از چوب ترموود در تابلوسازی می تواند سبب افزایش مشتری شما شود، چرا که همانطور که گفته شد این چوب بسیار زیبا و منحصر به فرد است و سبب جذب مشتری می شود.