چلنیوم لترمکس چیست؟

یکی از انواع تابلوهای حروف برجسته تابلو چلنیوم لترمکس است که به شکل تلفیقی تولید می شود. این تابلو دارای زیبایی منحصر به فردی است که دلیل آن نیز می تواند این باشد که این تابلو تلفیقی از تابلو چلنیوم و نئون می باشد. در ادامه این مقاله تابلو چلنیوم لترمکس را که از جمله انواع تابلوهای تبلیغاتی خیلی محبوب است را بیشتر به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید برای تبلیغات انواع کسب و کارتان از آن استفاده کنید؛ در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

چلنیوم لترمکس

این تابلو از تابلوهای مدرن به شمار می رود که همانطور که در بالا نیز گفته شد از تلفیق دو تابلو چلنیوم و نئون تولید می شود. این چنین تابلوهایی که از تلفیق دو تابلو یا چند تابلو ساخته می شود، نشان دهنده هنر تابلوساز است که توانسته با ایجاد خلاقیت در صنعت تابلوسازی یک قدم بزرگ در پیشرفت آن بردارد. یکی از خصوصیات این تابلو این است که بیشتر کسب و کارها می توانند جهت تبلیغات خود از آن بهره بگیرند. اما نکته ای که وجود دارد این است که در این تابلو به خاطر شباهتی که به تابلو نئون دارد، از گاز نئون نورپردازی می شود و به جهت اینکه نور تابلو ماندگار بماند لازم است که بعد از مدتی برای شارژ گاز آن اقدام کرد. چرا که با گذشت مدتی گاز نئون مرغوبیت خود را از دست می دهد . امکان دارد که قسمتی از تابلو روشن باشد اما قسمتی دیگر کم نور شود که این خود سبب کم شدن زیبایی تابلو و اثر منفی آن می باشد.

چلنیوم لترمکس

همه چیز درباره تابلو چلنیوم لترمکس

تابلو حروف برجسته

خوب است که بدانید که اکثر تابلوهای تولید شده در دسته تابلو های حروف برجسته می باشند. که تابلو چلنیوم لترمکس نیز از این قاعده مستثنی نیست. که پس از اینکه حروف بر روی ورق ها برش داده می شوند، دارای رویه و لبه می شوند. بعد از اینکه تابلو لترمکس آمده شد و حروف نیز بر روی زمینه کار نصب گردید، لازم است که یک نوار پلاستیکی را دور تا دور حروف قرار دهیم که در این نوار، گاز نئون تزریق کرده می شود که سبب نوردهی آن می شود. قابل به ذکر است که نور می تواند رنگ های متفاوتی داشته باشد و طبق سلیقه و خواسته مشتری باشد.

تابلو حروف برجسته

تابلو لترمکس از چه جنسی ساخته می شود؟

در ساخت تابلوهای چلنیوم عموما از جنس آلومینیوم استفاده می شود اما با وجود اینکه تابلو لترمکس به آن شباهت دارد، اما در این تابلو از متریال آلومینیوم استفاده نمی­ شود. در تابلو چلنیوم لترمکس برای دیواره از جنس پلاستیک استفاده می شود که به فلزات نیز شباهت دارد. این متریال دارای چگالی مساوی نیست و وزن آن در همه نقاط برابر نمی باشد و به همین خاطر می باشد که تراکم مواد در قسمت بالای حروف از دیگر قسمت ها بیشتر است. ضخامت حروف در تابلو چلنیوم نسبت به تابلو چلنیوم لترمکس کمتر می باشد.

تفاوت تابلو چلنیوم و لترمکس

تابلو لترمکس و چلنیوم در برخی از موارد مثل استفاده کردن از لامپ های اس ام دی و ورقه های پی وی سی که جهت زمینه کار استفاده می شود اشتراک دارند. هم اینکه هر دو آنها دارای لبه و رویه هستند نیز از دیگر اشتراکات آنها به حساب می آید. البته که تابلو چلنیوم و تابلو لترمکس با هم یک تفاوت بزرگ دارند آن این است که در لبه های تابلو لترمکس دو شیار پلاستیکی وجود دارد. که به این خاطر است که در زمان نوردهی تابلو، علاوه از قسمت حروف، از این شیارها نیز نوردهی داشته باشد که سبب جلوه بهتر این تابلو می شود. استانداردی که برای این شیار وجود دارد میان 1 تا 3 سانتیمتر می باشد که اندازه آن بستگی به نظر مشتری دارد.

تابلو چلنیوم و لترمکس

روش ساخت تابلو لترمکس

خوب است که بدانید در تولید این تابلوها از سشوارهایی صنعتی استفاده می شود به این صورت که طرح نهایی مورد نظر پس از اینکه به دست گرافیست در نرم افزارهایی مثل اتوکد و فتوشاپ انجام می شود با استفاده از دستگاه چاپ لارج فرمت چاپ می شود و سپس توسط دستگاه برش سی ان سی برش داده می شود. معمولا این تابلوها از ورق های پلکسی شفاف ساخته می شوند. پس از برش ورق ها نوبت به خم کردن و زاویه دادن این حروف می رسد که به این جهت از سشوارهای صنعتی استفاده می شود.

از دیگر تفاوت های تابلو لترمکس و چلنیوم به کار بردن سشوارهای صنعتی در ساخت تابلوی لترمکس می باشد. به این دلیل که در ساخت تابلو چلنیوم برای خم کردن حروف از دستگاه زاویه زن بهره میگیرند. پس از آماده شدن حروف لازم است در بخش زمینه تابلو نصب شوند و سپس جهت نور پردازی حروف از لامپ های اس ام دی استفاده می شود. جهت زمینه کار این تابلو از متریال و جنس های متفاوتی می توان استفاده کرد از جمله: ترموود، کامپوزیت، پی وی سی

مزایای تابلو لترمکس

نوردهی زیاد

همچنان که بیان شد تابلو لترمکس دارای نوردهی بیشتری در مقایسه با تابلو چلنیوم است که البته این به شیارهایی که در لبه تابلو وجود دارد مرتبط است که این علاوه بر اینکه نوردهی تابلو را زیاد کرده است، سبب زیبایی تابلو نیز شده است. قطعا می دانید که نورپردازی تابلو در شب اهیمت بیشتری دارد.

نوردهی چلنیوم لترمکس

مقاوم

این تابلوها دارای مقاومت بالایی می باشند و در اکثر اوقات در مقابل عوامل محیطی مانند نفوذ آب و فرسایش مقاومت می کنند. که این ها همه خود از اسباب طولانی شدن عمر تابلو می باشند.