بررسی انواع ویژگی‌ های تابلو چلنیوم

یکی از انواع تابلو هایی که برای تبلیغات استفاده می شود، تابلو چلنیوم است. برای انتخاب یک تابلو برای مغازه لازم است که ابتدا ویژگی های آن را بدانید تا با توجه به ویژگی آن، تابلو مورد نظرتان را انتخاب نمایید. از این رو در ادامه مقاله به برسی ویژگی های تابلو چلنیوم می پردازیم تا شما را با این تابلو شگفت انگیز آشنا کنیم. درباره ویژگی های تابلو چلنیوم باید گفت که مقاومت بالای این تابلو در برابر نور خورشید و دیگر عوامل محیطی و شرایط جوی سبب شده است تا نسبت به دیگر رقبای خود در بازار بهتر ظاهر شود و توجه افراد بیشتری را به خود جلب نماید. جهت شناخت بهتر این تابلوها و ویژگی های تابلو چلنیوم به مواردی که در ادامه گفته می شود، توجه نمایید

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

ویژگی های تابلو چلنیوم

هنگامی که حرف از ویژگی های تابلو چلنیوم به وسط می آید تا برای ساخت حروف از آن استفاده شود، از پلکسی گلاس جهت رویه استفاده می شود. نوع پلکسی گلاس می تواند در کیفیت تابلو چلنیوم موثر باشد. از این رو خیلی مهم است که از مدل های تایوانی و کره ای به جای پلکسی های چینی استفاده کنید. همچنین با توجه به تعداد طیف رنگی در پلکسی، ساخت رویه حروف با توجه به سلیقه مشتری و با رنگ دلخواه وی انتخاب می شود. با این حال توصیه ای که وجود دارد این است که برای جلب توجه بیشتر از تابلو چلنیوم دوبل استفاده نمایید. به این معنی که پلکسی ها را با دو رنگ متضاد و متفاوت را در “ویژگی های تابلو چلنیوم” در نظر بگیرید.

ویژگی های تابلو چلنیوم

بررسی ویژگی های تابلو چلنیوم

علاوه بر رویه­ های حروف، لبه ­های آن نیز خیلی مهم است که از رول چلنیوم در تابلو سازی برای آنها استفاده می شود. این رول­ ها در رنگ­های طلایی، نقره­ای و مشکی وجود دارد، هر چند رنگ­های دیگری نیز وجود دارد، با این وجود سه رنگ رایج ­تر هستند. اندازه لایه ­ها را می توان در سایز های 7، 9 و 11 سانتی متری انتخاب کرد و این مورد نیز به اندازه حروف بستگی دارد. بهترین برند های تولید کننده رول چلنیوم آلوباند اسپانیا می باشند. البته برند آلوشاین که تولید چین است هم می تواند مقاومت خوبی ارائه دهد.

بررسی ویژگی های تابلو چلنیوم

فرایند نورپردازی حروف تابلو چلنیوم

جهت ایجاد روشنایی در تابلو چلنیوم از روش های مختلفی استفاده می شود که هر کدام از این روش ها، ویژگی های تابلو چلنیوم مثبت و منفی خود را دارند. با این حال برخی از این روش ها شامل این موارد می شوند:

استفاده از لامپ های نئونی

همچنان که در بالا نیز به آن اشاره کردیم قبل از پیدایش لامپ های ال ای دی و لامپ های اس ام دی، مدل های نئونی در بازار رایج بود. با این حال با گذشت زمان و با استفاده از مدل ها و گزینه های جدیدتر، در حال حاظر این لامپ ها تنها در تابلوهای نئونی شیشه ای به کار گرفته می شوند.

مدلهای ال ای دی بلوکی

در ساخت حروف برجسته تابلو ال ای دی استفاده از لامپ های ال ای دی بلوکی خیلی رایج است. آنها می توانند نور را به شکل یکنواخت توزیع نمایند. از این رو خیلی از افراد برای تابلوی شرکت و فروشگاه خود این مدل را انتخاب می کنند.

لامپ های اس ام دی

این نمونه ها ویژگی های بهتری نسبت به لامپ های ال ای دی دارند. به این معنی که شدت نور و مقاومت در آنها بالا است. از این رو برخی از مشتریان استفاده از این لامپ ها را ترجیح می دهند.

نور پردازی مخفی

برای استفاده از روش نور پردازی مخفی فاصله ای به اندازه یک سانتی متر میان زمینه تابلو و حروف برجسته در هنگام مونتاژ آنها ایجاد می شود تا لامپ ها در این فضا قرار بگیرد. در این صورت بعد از روشن شدن تابلو نه تنها حروف بلکه زمینه نیز روشن می شود و این سبب افزایش جلب توجه مردم و رهگذاران می شود.

فرایند نورپردازی حروف تابلو چلنیوم

ادامه فرایند ساخت تابلو چلنیوم

فرایند انتخاب اندازه و رنگ

این مسئله در ویژگی های تابلو چلنیوم کاملا به سفارش مشتری و سلیقه او بستگی دارد. به عبارت بهتر نه تنها اندازه زمینه تابلو، بلکه اندازه حروف، رنگ آنها و فونت تماما به سلیقه مشتری مربوط است.

ضخامت ورق چلنیوم

به این دلیل که انعطاف پذیری این ماده خیلی بالا می باشند، عملیات قوس و ایجاد شیار در حروف به راحتی ممکن می شود. طبیعی است که اگر ضخامت حروف زیاد شود، نیاز به لبه های ضخیم تری است و در نتیجه قیمت تابلو نیز افزایش میابد.

اجرای فرایند زیر سازی تابلو

برای زیر سازی تابلو چلنیوم از پی وی سی، ترموود و کامپوزیت استفاده می شود. به این صورت که اگر مدل انتخابی شما ترموود باشد، از چوب ترمود و اگر کامپوزیت باشد از ورق-های آلومینیوم در تابلو سازی جهت زیر سازی تابلو چلنیوم استفاده می شود.

ادامه فرایند ساخت تابلو چلنیوم