تابلو پزشکی چه ویژگی هایی دارد

یکی از بخش هایی که مرتب از انواع تابلوها استفاده می کند، قسمت مربوط به پزشکی است. این تابلو تبلیغاتی که بسیار پرکاربرد است به یکی از اصلی ترین و بدیهی ترین ابزار ها برای تبلیغات بدل شده است. یکی از مهم ترین کاربرد استفاده از این مهم ترین کاربرد این مدل تابلوها بدون شک آشنایی بیشتر مردم می باشد. از این مدل تابلوها به صورت گسترده در سطح شهر استفاده می شود. این نکته مهم را فراموش نکنید که برای سفارش تابلوهای پزشکی باید برخی از نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. یکی از مهم ترین نکات بدون شک کیفیت و مقاومت بالا در این تابلوها می باشد. یک ویژگی تابلو پزشکی می توان گفت که طرح و رنگ های متنوع آنها است. این مدل از تابلوها اکثر بر روی درب درمانگاه ها، مطب ها و بیمارستان ها نصب می شوند. ساخت تابلوهای پزشکی خیلی دقیق و حرفه ای است. از این رو ساخت این مدل از تابلوها باید توسط تابلوسازان حرفه ای و با تجربه صورت بگیرد. فونت و رنگ تابلوهای پزشکی باید منحصر به فرد و خاص باشد. همچنین نورپردازی این مدل از تابلوها باید مناسب باشد زیرا که سبب جلب نظر مراجعین و بیماران می شود.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

همه چیز درباره تابلو یونولیت

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

ویژگی تابلو پزشکی

اصول طراحی تابلو پزشکی به صورت مشخص و ثابت می باشد. در طراحی و زمینه رنگ این مدل از تابلوها از رنگ روشن استفاده می شود. فونتی که استفاده می شود باید کاملا واضح و مناسب باشد. دیگر ویژگی تابلو پزشکی این است که نام و تخصص پزشک در این مدل از تابلوها باید به خوبی ذکر شود. همچنین در برخی از موارد نیز از شماره تلفن، آدرس و ساعت کار پزشک نیز استفاده می شود. به طور کلی این موارد در ویژگی تابلو پزشکی داخل است. در صنعت تابلوسازی ساخت تابلو پزشکی از اهمیت بالایی برخوردار است.

بررسی تاثیر مهم و حیاتی تابلوسازی بر رونق کسب و کار

معرفی انواع تابلو پزشکی

تا به اینجا حدودی با ویژگی تابلو پزشکی آشنا شدید. بر اساس تخصص و یا حرفه پزشک می توانید از انواع تابلوهای پزشکی استفاده نمایید. هر کدام از تابلوهای پزشکی خصوصیات منحصر به فردی نیز به همراه دارد. در ادامه با مهم ترین انواع تابلو پزشکی آَشنا خواهید شد:

تابلو مطب

تابلو مراکز بهداشت و درمان

معرفی انواع تابلو پزشکی

بررسی خصوصیات تابلو مطب

از جمله پرکاربردترین و اصلی ترین تابلوهای پزشکی بدون شک تابلو مطب است. در طراحی این مدل از تابلوهاها باید از نام و تخصص دکتر استفاده کنید. استفاده از این مدل تابلوها برای همه پزشکان تازه کار ضروری و مهم است. در اصول طراحی تابلو پزشکی لازم است که تمامی موارد به خوبی انجام شود و تابلو با رعایت “ویژگی تابلو پزشکی” ساخته شود. از این مدل تابلوها همچنین برای تبلیغات در سطح شهر نیز می توانید استفاده نمایید.

کاربرد تابلو مراکز بهداشت و درمان

تابلو مراکز بهداشت و درمان از دیگر تابلوهای پزشکی است. از تابلو چلنیوم و کامپوزیت برای ساخت این مدل از تابلوها استفاده می شود. تابلوهایی که در درمانگاه ها و بیمارستان ها مشاهده می کنید از این مدل تابلوها محسوب می شود. از بهترین خصوصیات این مدل از تابلوها می توان به قابلیت شستشو در این تابلوها اشاره کرد.

نحوه نورپردازی تابلو پزشکی

با اصول تابلو پزشکی به طور کامل آشنا شدید. نورپردازی در این تابلوها به شکل های مختلفی انجام می شود. در چند سال گذشته تابلوسازان از مهتابی برای نورپردازی تابلوهای پزشکی استفاده می کردند. اما اکنون در ساخت این تابلوها برای نورپردازی از لامپ های نئون و ال ای دی استفاده می شود. نورپردازی عموما پس از رنگ کاری درونی تابلو نصب می شود.

معرفی پرکاربردترین تابلوهای پزشکی

پس از بیان ویژگی تابلو پزشکی و همچنین انواع آن مناسب است که با پرکاربردترین تابلوهای پزشکی نیز آشنا شوید. تابلو لایت باکس یکی از بهترین و پرکاربردترین تابلو پزشکی می باشد. در اصول طراحی تابلو پزشکی از بهترین لامپ ها برای نورپردازی استفاده می شود. در تابلوهای لایت باکس از لامپ های اس ام دی و ال ای دی برای نور پردازی استفاده می شود. این مدل از تابلوها بر روی استیک و طلق چاپ می شود. طرحی که در داخل این تابلوها قرار دارد به راحتی قابل تعویض است.

طرح های تابلو لایت باکس متفاوت و خاص است که می توان به فریم لس و غیره اشاره کرد. از این مدل تابلوها به صورت آویزان و ایستاده استفاده کنید. تابلو نئون نیز جزو بهترین تابلوهای پزشکی به شمار می رود. این مدل از تابلوها بر روی پی وی سی نصب می شوند. تابلوهای نئون بر روی طلق پلکسی از جنس وینیل نصب می شوند. این مدل از تابلوها قابلیت نصب برو روی همه سطوح را دارد.

معرفی پرکاربردترین تابلوهای پزشکی​

آیین نامه استاندارد سازی تابلو مطب ها

در اصول طراحی تابلو پزشکی برخی نکات مهم و قوانین وجود دارد که باید نسبت به این قوانین توجه کافی داشته باشید. این قوانین عبارتند از:

هر مطب می تواند از 3 تابلو برای نصب در بیرون ساختمان استفاده کند. می توانید بر روی بدنه ساختن و یا از پایه های عمومی برای نصب تابلو استفاده کنید.

در صورت قرار داشتن مطب در خیابان فرعی می توانید از یک تابلو راهنما در خیابان اصلی استفاده کنید.

رنگ پس زمینه تابلوهای پزشکی باید سفید باشد. طراحی تابلوهای پزشکی به صورت مشخص است که باید به این موضوع در هنگام سفارش تابلو دقت کنید.

در صورت استفاده از تابلو لایت باکس دوطرفه در مراکز درمانی و مطب ها توجه داشته باشید هر دو طرف تابلو باید به یک شکل باشد.

حرف آخر

در این مقاله در رابطه با اصول طراحی و ویژگی تابلو پزشکی به طور کامل آشنا شدید. این نکته مهم را نیز فراموش نکنید برای خرید تابلوهای پزشکی باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. از دیگر نکات مهم کیفیت و مقاومت بالا تابلو پزشکی است که در زمان سفارش به تابلوسازی، سعی کنید به تابلوساز حرفه ای و کاردرست سفارش بدهید.