بررسی تاثیر مهم و حیاتی تابلوسازی بر رونق کسب و کار

قطعا برای شما نیز پیش آمده است که زمانی که وارد بازار می شوید، تابلوهایی را بر سر درب مغازه ها می بینید، که نصب شده اند و هر کدام با متریال و برند و نام تجاری خاص خودش؛ حتی ممکن است به این فکر کرده باشید که آیا واقعا با وجود این همه هزینه و زمانی که برای ساخت این تابلوها صرف می شود، چقدر می تواند در رونق کسب وکار موثر باشد؟ در ادامه ما برای شما نقش تابلوسازی در رونق کسب و کار را توضیح می دهیم.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

نقش تابلوسازی در رونق کسب و کار

تابلو یک وسیله تبلیغاتی است که عموما بر سر درب مغازه ها نصب می شود و برای ایجاد کسب و کار قوی، ما احتیاج داریم به یک تابلو تبلیغاتی و هر چه کار ما قوی تر باشد به تابلوهای بهتری از لحاظ ابعاد، رنگ، متریال و لبه های موج دار احتیاج داریم. پیش از اینکه به مبحث نقش تابلوسازی در رونق کسب و کار بپردازیم، مناسب است کمی اطلاعات درباره تابلو کسب کنیم. در ادامه کمی در مورد تابلوسازی صحبت خواهیم کرد تا شما بیشتر با این صنعت آشنا شوید.

بررسی تاثیر مهم و حیاتی تابلوسازی بر رونق کسب و کار

تابلو چیست

قبل از اینکه به نقش تابلوسازی در رونق کسب و کار می توان گفت تابلوسازی یک نوع صنعتی است که امروزه شکل های متفاوتی را گرفته است و برای تبلیغات استفاده های زیادی دارد. تابلوسازی را می توان به فرایند طراحی و ساخت تابلوها نیز شرح داد. اکنون اکثر مشاغل و کسب و کارها برای معرفی خود به مشتریان از این ابزار کاربردی استفاده می کنند، چرا که با قوه بینایی افراد سر و کار دارد و زمانی که مشتری یک لوگو را بر روی تابلو مشاهده نماید ماندگاری زیادی در ذهن او خواهد داشت.

تابلو چیست

تکنیک ها و روش های تابلوسازی امروزی

تابلوسازی روش های متنوعی دارد و مواردی مانند مکان، سلیقه مشتری و غیره می تواند بر آنها تاثیر بگذارد. امروزه بیشتر مشتریان دنبال تابلو چلنیوم هستند و به دلیل اینکه در این نوع تابلوها از حروف برجسته ای استافده می کنند و نورپردازی هایی دارد که می توانند نظر مشتری را به خود جلب کند. البته تابلوهایی دیگری هم وجود دارد مانند تابلو فلکسی، تابلو کامپوزیت و استیل که در این نوع تابلوها از فلز استفاده می شود و انتخاب تابلو بستگی به سلیقه شخصی خود شما دارد.

تاثیر و نقش تابلوسازی در رونق کسب و کار چگونه است

تابلوسازی یکی از راه های مهم در تبلیغات است و می تواند برای مردم جذاب و جلب کننده باشد و با استفاده از تابلو می توانیم محصول و خدمات آن را تعریف نماییم. تابلوسازی اکنون خیلی رواج دارد و الان می توان گفت که برای خرید تابلوها هزینه ای نمی کنیم بلکه برای تابلو سرمایه گذاری می کنیم و تابلو هرچه زیباتر، طرح بهتر و نورپردازی مناسب تری داشته باشد در انتخاب مشتریان بهتر عمل می کند. تابلوسازی نسبت به دیگر تبلیغات از جمله تراکت و غیره بهتر است. عموما تراکت ها برای ما هیچ جلب توجهی را نمی کند و برای همین ما آنها را دور می اندازیم اما تابلوها برای مدتی طولانی در مکان هایی نصب می شوند و همین سبب می شود تا جلب توجه کند و مشتری ها را به خود جذب نماید. یک مطلب مهم که می توان گفت اینکه یکی از خصوصیت های مهم تابلوها این است که عملیات آب و هوایی بر روی آنها تاثیری ندارد و تابلوها در برابر آب مقاوم هستند و هیچ آسیبی بر تابلو وارد نمی شود. دقت داشته باشید که اصلی ترین راه برای تبلیغات و جلب مشتری تابلوها هستند. شما با تابلوها می توانید برای خدمات و محصولات خود یک تبلیغات موثر ایجاد کنید و این چنین “نقش تابلوسازی در رونق کسب و کار” نیز معلوم می شود. از این رو لازم است که در ساخت تابلوها نکات مهم رعایت شود تا یک تابلو کامل و جذاب داشته باشید.

تاثیر و نقش تابلوسازی در رونق کسب و کار چگونه است​

نکات مهم در ساخت تابلوها چه چیزهایی می تواند باشد

• انتخاب رنگ متناسب با کسب وکار می تواند برای شما مشتری های زیاد را به همراه بیاورد و از نکاتی گفته می شود که لازم است در زمان ساخت تابلو به آن دقت شود.
• طراحی تابلو باید متناسب با فعالیت های مورد نظر باشد.
• استفاده از روشنایی مناسب با محیط کار: به این دلیل که تابلوها طولانی مدت روشن هستند باید از لامپ های استفاده کنیم که به مقاومت بالایی داشته باشد و مصرف انرژی بالایی نداشته باشد و ما برای این کار باید از لامپ های کم مصرفی استفاده کنیم که از جمله این لامپ ها می توان به لامپ های اس ام دی یا همان هالوژنی اشاره کرد.
• انتخاب متریال مناسب برای تابلو با توجه به محیط کار: به طور مثال در مناطقی که باران می بارد و هوا مرطوب است و یا در استخر ها باید از تابلوها ضد آب استفاده شود. همچنین برای فروشگاه ها و مغازه ها که زیر تابش نور خورشید هستند باید از متریال مقاوم در تابش نور خورشید استفاده شود.

رنگ ها چه جایگاهی در تبلیغات دارند

بعد از اینکه به بررسی نقش تابلوسازی در رونق کسب و کار پرداختیم نوبت به این می رسد تا به رنگ پردازی تابلوها اشاره کنیم. چرا که رنگ ها به طور مستقیم با ذهنیت افراد ارتباط برقرار می کند و تاثیر مستقیمی در ایجاد جاذبه و یا دافعه در آنها دارد. اصل این است که هر رنگ دارای یک پیام است. برندهای مشهور به خوبی این را می دانند و از رنگ هایی استفاده می کنند که علاوه بر ماندگاری در ذهن مخاطب، مهم تری پیام کسب و کار را به آنها انتقال دهد.

رنگ ها و نقش تابلوسازی در رونق کسب و کار

آبی: آبی از جمله رنگ های محبوب است که در خیلی از تبلیغات و برندها از آن استفاده می شود. به طور مثال اکثر محصولات مردانه دارای رنگ آبی است. این رنگ پیام های مختلفی از جمله امنیت و قدرت را به مخاطب منتقل می کند. آرامش، مقاومت، تازگی، صلح و مسولیت پذیری از دیگر پیام های القا شده از رنگ آبی به شمار می آید.

سبز: می توان گفت که رنگ سبز جزو رنگ های سرد محسوب می شود که برندهای بالغ و قدیمی از آن استفاده می کنند. اگر در حرفه ای مشغول به کار هستید که چندین سال است از آن می گذرد و به اصطلاح بالغ شده رنگ سبز برای آن مناسب است. اگر دارای شغلی درباره مراکز درمانی، محیط زیست و غیره هستنید از این رنگ استفاده کنید چرا که پیام هایی از جمله رشد، سلامتی، خوش اقبالی و تسکین را به مخاطب انتقال می دهد.

قرمز: حتما تا به حال توجه کرده اید که اکثر رستوران ها و مشاغلی که با مواد غذایی سروکار دارند از رنگ قرمز استفاده می کنند. این رنگ خیلی هیجان انگیز و اشتها آور است. قرمز جزو رنگ های خیلی گرم شناخته شده که پیام هایی مانند اشتیاق، اعتماد به نفس، عشق و خطر را به مخاطب انتقال می دهد. اکثر برندهای زنانه از این رنگ در لوگو و تابلو تبلیغاتی استفاده می کنند.

زرد: زرد یکی از رنگ های اصلی است که اکثر رنگ های فرعی از ترکیب این رنگ با سایر رنگ ها بدست می آید. زرد تداعی کننده و منتقل کننده پیام هایی از جلمه شادی، جوانی، انرژی و گرما است. اگر از رنگ زد همراه با رنگ قرمز استفاده شود به معنای احتیاط می باشد.

در ابتدای مرحله نصب لامپ های اس ام دی، روی سطح پی وی سی را تمیز می کنیم. پشت لامپ های اس ام دی حاوی چسب های محافظ است که آنها را هنگام نصب لامپ ها جدا کرده، پس از جداسازی محافظ، لامپ ها را در فواصل 3 تا 4 سانتی متری در کنار یکدیگر می گذاریم، به گونه ای که تمام سطح پی وی سی به طور کامل پوشانده شود. رعایت فاصله بین لامپ ها از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا که اگر فاصله آنها بیشتر شود سبب به وجود آمدن فضای تاریک و روشن میان حروف می شود که گاهی زیبایی کار را زیر سوال می برد.
در این مراحل حروف آماده پیاده سازی و نصب بر روی سطوح مدنظر می باشد که این سطوح می تواند از جنس کامپوزیت، ترموود یا غیره باشد. تا به اینجا روش ساخت و اجرای تابلو چلنیوم به پایان رسید و شما می توانید در هر مکانی که می خواهید این تابلو را نصب نمایید. به صورت کلی به تمام نقش تابلوسازی در رونق کسب و کار پرداختیم، امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

رنگ ها و نقش تابلوسازی در رونق کسب و کار​