چگونه در نصب حروف چلنیوم حرفه ای شویم؟

نصب حروف چلنیوم به هیچ عنوان کار آن‌چنان سخت و دشواری نیست، اما حقیقتاً تنها مهارت و تجربه افراد می‌تواند کیفیت نصب را تضمین کند. بسیار دیده شده است که برخی از افراد آن چنان که باید و شاید در کار خود حرفه‌ای نیستند. به همین دلیل شاید در کوتاه مدت دیگر قادر به ارائه خدمات این‌چنینی نباشند. به همین دلیل، توصیه ما به آن دسته از افرادی که قصد دارند در زمینه نصب حروف چلنیوم فعالیت کنند این است که تنها با کسب تجربه می‌توانند حرفی برای گفتن داشته باشند؛ چرا که مردم امروزه تنها به دنبال افراد حرفه‌ای و اخلاق‌مداری که وجدان کاری دارند، هستند.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

معرفی تابلو چلنیوم

پراستفاده‌ترین متریال در عرضه تابلوسازی، بدون هیچ اغراقی تابلو چلنیوم است؛ چرا که فلزی منعطف و براق بوده و می‌تواند حروف برجسته را با لبه‌هایی خاص به نمایش بگذارد و می‌توان گفت جنبه تبلیغاتی این تابلو باعث می‌شود تا در کنار قیمت مناسب خود بتواند در طولانی مدت یک تابلو عالی تبلیغاتی به شمار آید؛ زیرا متریالی همچون چلنیوم در برابر شرایط جوی متفاوت همچون نور مستقیم آفتاب، گرما، سرما و رطوبت استحکام اصلی خود را حفظ می‌کند و شما را در طولانی مدت با عدم تغییر شکل ظاهری حروف رو‌به‌رو نخواهد کرد. عدم زنگ‌زدگی می‌تواند به زیبایی هرچه بیشتر این تابلو نیز کمک کند. به همین دلیل، امروزه افراد زیادی علاقه دارند که به این حوزه ورود کنند. اما حرفه‌ای شدن تنها می‌تواند تضمینی برای بقای افراد در این کار باشد. برای حرفه‌ای شدن هم تمرین، پشتکار و کسب اطلاعات بیشتر را نباید موضوع کمی برای ساخت تابلو خصوصاً نصب حروف چلنیوم در نظر گرفت.

معرفی تابلو چلنیوم

هرآنچ راجب نصب تابلو چلنیوم باید بدانیم

حروف چلنیوم چیست؟

قبل از این که در مورد نحوه نصب حروف چلنیوم با شما صحبت کنیم، بهتر است بدانید که این حروف یک سری حروف برجسته هستند که از جنس آلومینیوم براق برای قطر برجسته آن استفاده می‌کنند. امروزه رنگ‌های نقره‌ای، قرمز، مشکی و طلایی بسیار مورد توجه قرار گرفته‎اند که با توجه به رنگ، معمولاً قیمت حروف نیز می‌تواند متفاوت باشد.
با توجه به ابعاد تابلو، حروف چلنیوم هم کوچک‌تر و بزرگ‌تر می‌شوند و همین بزرگ‌تر به کوچک‌تر شدن حروف به افزایش و کاهش ضخامت لبه اشاره می‌کند. این نکته را نیز باید به خاطر داشته باشید که نوع لبه می‌تواند کیفیت حروف را مشخص کند.
معمولاً در برخی از لبه‌های چلنیوم می‌توان به سادگی ابرها را جدا کرد که متأسفانه این حروف آن‌چنان عمر بالایی ندارند اما اگر از پلکسی گلاس استفاده کنید، این پلیمر خشک به خاطر تراکم بالایی که دارد، می‌تواند در برابر شرایط جوی بسیار مقاوم و بادوام عمل کند. امروزه آن دسته از افرادی که علاقه دارند در حوزه نصب حروف برجسته چلنیوم حرفه‌ای شوند، به خوبی می‌دانند که ظرافت و مهارت در کنار کیفیت حروف می‌تواند به سابقه‌کاری این افراد کمک کند.

حروف چلنیوم چیست؟

روش نصب حروف چلنیوم

نحوه نصب حروف چلنیوم به این شکل است که برای انواع و اقسام مختلف حروفی که برجسته هستند، باید به انجام زیرسازی صحیح آن قبل از هرکاری اقدام کرد. این زیرسازی عمدتاً جنس پی وی سی را می‌طلبد. با توجه به طرح مورد نظر خود، از یک عدد پلات در ابعاد مناسب استفاده کنید که معمولاً در این شرایط از جنس کاغذی می‌توان استفاده کرد.

برای اینکه بتوانید پلات را در محل مورد نظر نصب ثابت نگه‌دارید، از چسب کاغذی و یا انواع دیگر چسب می‌توانید استفاده کنید. حال نوبت قرار دادن زیرسازی‌ها روی زمینه کار است تا قادر باشید به پیچ کردن آن‌ها به زمینه بپردازید.

ناگفته نماند که نباید آن‌چنان محکم نسبت به چسباندن پیچ‌ها روی زمینه اقدام کنید. به این دلیل که شما قبل از اینکه روکش حروف کاغذ را ببندید باید پلات را بیرون بکشید. به قول معروف بعد از قرار دادن زیرسازی‌ها روی نما طبیعتاً پلات جدا خواهد شد و در این حالت، شما می‌توانید پیچ‌ها را محکم کنید که البته در آن دسته از شگردهای نحوه نصب انواع حروف چلنیوم که به نورپردازی نیاز است، معمولاً از سیم‌های اس ام دی استفاده می‌کنند که می‌توان ضمن به وجود آوردن یک سوراخ روی زیرسازی به عبور سیم‌ها به پشت تابلو اقدام کرد.

روش نصب حروف چلنیوم

سیم کشی حروف چلنیوم به صورت برجسته

حال باید در مورد سیم کشی برای  نصب حروف چلنیوم با شما صحبت کنیم، البته این نکته را به خاطر داشته باشید که اس ام دی از ۱۲ ولت پشتیبانی می‌کند و به هیچ عنوان به برق شهری نباید متصل شود که در این حالت، پیشنهاد ما به شما استفاده از ترانس سوئیپپنگ است.

عمدتاً اس ام دی‌ها نیز لامپ‌های مثبت و منفی دارد، اما تنها ترانس به این لامپ‌ها صدمه‌ای وارد نمی‌کند و همچنین گرفتن انشعابات از ترانس موضوع مهمی به شمار می‌آید. این‌چنین می‌توان به زیرسازی و اتصال سیم‌های اصلی ترانس اقدام کرد. با روشن بودن ترانس، طبیعتاً اس ام دی‌ها هم روشن می‌شوند که البته فردی که به سیم‌کشی و حروف برجسته چلنیوم می‌پردازد، باید به خوبی بداند که ترانس در موقعیتی باید قرار گیرد که بتواند برخوردی با حروف نداشته باشد.

حال زمان بستن روکش و حروف فرا رسیده که حروف را باید دقیقاً روی زیرسازی مورد نظر قرار دهید و به بستن پیچ‌های کناری آن بپردازید. در این حالت تابلو چلنیوم آماده نمایش و نصب شده است و حقیقت ماجرا این است که این مراحل در حالت عادی جزء مراحل تئوری به شمار می‌آیند، اما ظرافت کاری برای انجام نصب تنها به تجربه و مهارت افراد مربوط می‌شوند و به همین دلیل، فردی اگر قصد دارد که در این کار حرفه‌ای شود، طبیعتاً باید تمرین زیادی در این کار داشته باشد؛ چرا که تنها با تمرین و انجام کار تجربه به دست می‌آید.

سیم کشی حروف چلنیوم به صورت برجسته

سخن پایانی

به صورت کاملاً مختصر ولی مفید به نحوه نصب حروف چلنیوم اشاره کرده‌ایم. چنانچه قصد دارید در نصب این حروف به صورت اصولی ورود پیدا کنید، تنها باید دوره آموزشی آن را به صورت استاندارد سپری کنید. فایل‌های آموزشی با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می‌گیرد و یا حتی می‌توانید به افراد ماهر در این زمینه از طریق صفحات وب نیز مراجعه کنید. به هر حال تنها پشتکار، تمرین و داشتن ذهنی آرام می‌تواند به حرفه‌ای شدن شما در این زمینه کمک کند. به همین دلیل برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصین ما در این مجموعه در تماس باشید.