نحوه محاسبه قیمت تابلو پلکسی چگونه است؟

ابتدا باید گفت که قیمت تابلو تبلیغاتی توسط هر تابلوساز به شیوه متفاوتی برآورد می شود به همین دلیل در هنگام سفارش تابلوهای تبلیغاتی ممکن است برای سفارش یک تابلو مشابه چندین قیمت متفاوت را از سور تابلوسازها دریافت نمایید. برای اینکه با نحوه محاسبه قیمت تابلو های تبلیغاتی از جمله روش محاسبه قیمت تابلو پلکسی آشنا شوید، ما کلیات را در این باره برای شما بیان می کنیم تا به طور کامل در مورد نحوه محاسبه قیمت تابلو پلکسی آشنا شوید.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

محاسبه قیمت تابلو پلکسی

به طور کلی محاسبه قیمت تابلو پلکسی به ، عوامل زیادی بستگی دارد و دیگر تابلوهای تبلیغاتی که به عنوان تابلو سر در مغازه یا تابلو فروشگاهی نصب می شود، دخالت دارد که اساسی ترین آنها را در ادامه ی این مقاله با موضوع محاسبه قیمت تابلو پلکسی برای شما آماده کرده ایم. همچنین می توانید برای اطلاعات دقیق تر از نحوه “محاسبه قیمت تابلو پلکسی” با کارشناسان تابلوساز تهران در ارتباط باشید تا بتوانید بهترین تابلو چلنیوم را متناسب با سلیقه خودتان برای مغازه و محل کسب و کارتان انتخاب کنید. در ادامه همراه ما باشید.

محاسبه قیمت تابلو پلکسی

عوامل موثر بر قیمت تابلو پلکسی

عوامل زیادی در محاسبه قیمت تابلو پلکسی و دیگر تابلوهای تبلیغاتی که به عنوان تابلو سر در مغازه یا تابلو فروشگاهی در تابلوسازی ساخته شه و در محل مورد نظر نصب می شود، دخالت دارد . در لیست زیر ، ما مهم ترین دلایلی که در محاسبه قیمت تابلو پلکسی نقش دارد را برای شما بازگو کرده ایم.

مترمحیط

یکی از مسائل مرتبط با محاسبه قیمت تابلو پلکسی و دیگر تابلوها قطر قلم است. قطر قلم در حروف برجسته به معنای فاصله داخلی حروف است. یعنی هر چه حروف با فونت ضخیم تر نوشته شود، طبیعتا قطر قلم بیشتری خواهد داشت و در نتیجه برای ساخت این تابلو، نیاز به استفاده از متریال هایی با متراژ بالا است و همین سبب افزایش قیمت تابلو می شود.
به طور مثال برای ساخت حروف برجسته با قطر قلم 10 سانتی متر، تابلو ساز از 50 سانت ورق پلکسی گلاس استفاده می کند، اما اگر بخواهد همین حروف را با قطر قلم 30 سانتی متر بسازد، نیاز به سه برابر ورق پلکسی گلاس است. به همین دلیل قیمت حروف برجسته نسبت به قطر قلم، هزینه بیشتری دارد. حروف برجسته که بتواند نور را از خود عبور دهد، باید حداقل 5 سانتی متر قطر قلم داشته باشد تا بشود، قطعات مربوط به لامپ های که فراهم کننده نور تابلو هستند را در آنها جای دهیم اما اگر قطر قلم کمتر از 5 سانتی متر باشد، می توان با دور دادن دادن به حروف، اصالت فونت را حفظ کرد و هم قطر مناسب را بدست آورد.

مترمحیط

طراحی تابلو تبلیغاتی

یکی دیگر از عواملی که در محاسبه قیمت تابلو پلکسی موثر است، طراحی تابلو است. یکی از روش های محاسبه قیمت تابلو تبلیغاتی بر اساس حروف برجسته به صورت دستی است که این روش برای حروف با تعداد بالا و نوشته های طولانی و یا لاتین خیلی وقت گیر است. پس مناسب ترین روش محاسبه متر محیط با استفاده از نرم افزارهای طراحی مانند کرل است. این نرم افزار به راحتی ابعاد فضای نصب بر حسب محیط را اندازه گرفته و قیمت تابلو تبلیغاتی را که قرار است طراحی و پیاده سازی شود را اعلام می دارد. طراحی تابلو تبلیغاتی خود هزینه جداگانه ای دارد و تابلو ساز ها برای ساخت تابلو از طراحان برای کار با نرم افزار هایی مانند تری دی مکس، اتوکد و یا کورل استفاده می کنند. این نرم افزارها علاوه بر طراحی تابلو، قابلیت محاسبه قیمت تابلو تبلیغاتی را نیز دارد و بعد از اتمام طراحی تابلو تبلیغاتی، قیمت ساخت را محاسبه کرده و همراه با طرح به کارفرما ارائه می دهد.

طراحی تابلو تبلیغاتی

متریالهای مصرفی در ساخت تابلو

ساخت تابلو تبلیغاتی به سه شکل متفاوت بسته به نوع کارکرد طراحی می شود که عبارتند از:
• تابلو مغازه
• تابلو فروشگاهی
• تابلو شرکتی
سفارش تابلو تبلیغاتی از اقدامات اولیه برای شروع هر کسب و کار است. اما پر کاربردترین نوع تابلوها، تابلو مغازه است. در ادامه به این می پردازیم که محاسبه قیمت تابلو پلکسی برای مغازه چگونه است؟

متریالهای مصرفی در ساخت تابلو

قیمت تابلو مغازه

قیمت تابلو مغازه نیز بر اساس نوع تابلویی که شما سفارش داده اید و همچنین متریال های مورد استفاده و نیز بر اساس متر محیط محاسبه می شود. جدیدا مغازه داران ترجیح می دهند از تابلوهای لوکس، فانتزی، مدرنیته، سه بعدی، براق و درخشان برای سفارش تابلو مغازه استفاده نمایند، به همین دلیل بیشتر آنها یکی از انواع تابلو چلنیوم را که تابلو چلنیوم پلکسی نیز جزو آنهاست را انتخاب می کنند. بیشتر تابلوهایی که در سر درب فروشگاه ها ملاحظه می کنید، از نوع تابلوهایی مانند موارد زیر می باشند:
• تابلو پلکسی
• تابلو بنری
• استیکر تبلیغاتی
• تابلو نئون پلاستیک
• تابلو چلنیوم ساده
این به این دلیل است که تابلو فروشگاهی در ابعاد بزرگ سفارش داده می شود و معمولا دارای متر محیط بیشتری هستند. قیمت تابلو فروشگاهی بسته به نوع تابلو متغیر است و اگر بخواهید از تابلوهای مدرن بهره ببرید، لازم است هزینه بالاتری صرف سفارش تابلو فروشگاهی نمایید.

قیمت تابلو مغازه

قیمت تابلو شرکتی

تابلو شرکتی نیز مانند تابلو فروشگاهی برای سفارش نیاز به زرق و برق چندانی ندارد و معمولا به شکلی ساده مانند تابلو چلنیوم ساده، تابلو کامپوزیت، تابلو نئون پلاستیک سفارش داده می شود. قیمت تابلو شرکتی نیز مانند روش محاسبه قیمت تابلو پلکسی، بر اساس متر محیط محاسبه می شود.
البته نکته دیگری که مهم است و در نحوه محاسبه قیمت تابلو پلکسی و همچنین دیگر تابلوهای تبلیغاتی موثر است، کیفیت کار است. استفاده از مواد اولیه عالی و با کیفیت برای آماده سازی تابلو خیلی مهم است و البته سبب بالا رفتن قیمت نیز می شود. بدیهی است که در صورت استفاده از وسایل بی کیفیت در ساخت تابلو، هزینه کمتری صرف می شود، اما اینکه کیفیت تابلو و طول عمر آن پایین می آید هم از عواقب استفاده از وسایل بی کیفیت، در ساخت تابلو تبلیغاتی می باشد.