لایت باکس چیست و چه کاربردهایی در تبلیغات دارد؟

در جواب این سوال که لایت باکس چیست، می توان گفت که جعبه ای می باشد که برای تبلیغات استفاده می شود. این قاب و جعبه از جنس پلاستیک، آلومینیوم و ام دی اف ساخته و روی آن از جنس فلکسی یا پلکسی گلس است. حال کمی با مفهوم لایت باکس چیست آشنا شدید .نوری که در لایت باکس استفاده میشود روشنایی LED هایی اس ام دی می باشد. بسیاری از صنایع و مشاغل مختلف به دلیل جذابیتی که لایت باکس در نگاه مخاطب دارد، از آن برای فروش بیشتر استفاده می کنند و به این صورت که محصول، نام برند و لوگو تجاری نیز به روشی خلاقانه و حرفه ای طراحی شده و در قالب لایت باکس به اماکن و فروشگاه های مورد نظر ارائه می شود تا آن را به صورت امانی در جایگاه مخصوص قرار دهند. این پاسخی کلی برای سوال لایت باکس چیست، می باشد. اما در ادامه بیشتر در رابطه با آن صحبت می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

مزایای مهم لایت باکس

لایت باکس های اولیه از لامپ های فلئورسنت استفاده می کردند، که دارای ضعف های بسیاری نیز داشت. از جمله سوختن لامپ، مصرف برق بالا و عدم شفافیت و جذابیت نور در پشت تصویر. اما اکنون بر خلاف آنچه تصور می شود مصرف انرژی و برق در محصولات تازه بسیار کم شده و همچنین نور که دیده می شود، کاملا شفاف و یک دست می باشد و تبلیغات به گونه ای دلچسب تر در چشم ظاهر می شود. لایت باکس ها در تابلوسازی از مقاومت و ماندگاری بالایی برخوردارند و چاپ آن بسیار با کیفیت صورت می گیرد که می توان از هر جهت اطمینان داشت.تا اینجا دانستید که لایت باکس چیست و با انواع آن نیز آشنا شدید اما در ادامه درباره روش ساخت لایت باکس صحبت می کنیم. پس با ما در ادامه ی این مقاله همراه شوید.

مزایای مهم لایت باکس

کاربرد لایت باکس در تبلیغات چیست

در پاسخ به سوال “لایت باکس چیست” و چرا محبوب است می توان گفت که یکی از مواردی که فروش لایت باکس ها را زیاد کرده است، قابلیت استفاده آنها برای دفعات مختلف است. تصاویر لایت باکس قابل تعویض بوده تا هر وقت می توان برای تبلیغات تازه از آن استفاده کرد. همچنین می توان آن را به صورت آویز، ایستاده و ثابت در مکان های مختلف نصب کرد. به طور مثال برای تبلیغات در فروشگاه ها، اماکن و مجتمع های تجاری، ترمینال، فرودگاه و غیره برای اطلاع رسانی و دید بیشتر در بیمارستان ها، مراکز آموزشی، درمانی، خدماتی و غیره از تابلو چلنیوم استفاده می شود. همچنین برای معرفی و تبلیغات برندی خاص در داروخانه، نمایندگی های فروش و فروشگاه های مرکزی و غیره و جهت ارائه اطلاعات در سینما، کارگاه ها و سمینارها و همچنین ابزار دکوراتیو در سقف و ساخت سقف های مجازی

کاربرد لایت باکس در تبلیغات چیست

عوامل موثر در چگونگی ساخت و طراحی لایت باکس چیست؟

زمانی که می خواهید برای ساخت لایت باکس اقدام نمایید لازم است که اطلاعاتی را درباره این که لایت باکس چیست در اختیار تیم اطلاعاتی قرار دهید تا با توجه به آن موارد بتوانند، بهترین را برای شما تحویل دهند؛ به طور مثال اینکه لایت باکس چیست و در چه مکانی قرار است نصب شود، تبلیغات چه نوع محصول و خدماتی است، شرایط آب و هوای محیط چگونه است، فاصله دید لایت باکس با مخاطب چقدر است؟ از جمله اطلاعاتی است که باید در زمان سفارش ساخت لایت باکس با تابلو سازی در میان بگذارید.

عوامل موثر در چگونگی ساخت و طراحی لایت باکس چیست؟

انواع لایت باکس و کاربردهای آن

برای اینکه بهتر بدانید که لایت باکس چیست، مناسب است که با انواع آن نیز آشنا شوید. لایت باکس ها انواع مختلفی دارند: لایت باکس کریستالی، لایت باکس OUT DOOR و لایت باکس آلومینیومی.

لایت باکس کریستالی

یکی از پر طرفدار ترین انواع لایت باکس نوع کریستالی آن است که با کاهش مصرف برق و ضخامت و افزایش جذابیت و نور، موفق به کسب جایگاه ویژه ای در منو رستوران ها، نگارخانه ها، نمایشگاه های عکاسی، داروخانه، فرودگاه و غیره شده است. نور لایت این باکس ها از ال ای دی، اس ام دی می باشد که نور آن در روز و شب به گونه ای خاص و زیبا است. این نوع لایت باکس چیست ؟ این لایت باکس از دو لایه پلکسی گلس با ضخامت های 2 و 8 میلی متر ساخته می شوند که بین آن دو، از چاپ بک لایت استفاده می شود. میتوان آن را روی دیوار گچی، سنگی، ام دی اف و حتی سقف نصب کرد که اکثرا در ابعاد مربع و مستطیل طراحی می شود.

لایت باکس OUT DOOR

این نوع لایت باکس اکثر در محیط های باز استفاده می شود که از مقاومت و کیفیت بالایی بهره مند است. از آنجایی که در محیط های خارجی و باز استفاده می شود، به همین دلیل لازم است که کیفیت آن بالا و در مقابل نفوذ آب و رطوبت مقاوم باشد. این تابلو ها اکثر در خیابان، معابر و پیاده رو ها، محوطه های نمایشگاهی و غیره نصب می شود که از جنس کامپوزیت و یا آلومینیوم با پایه روکش فلزی و روکش کامپوزیت است.

لایت باکس آلومینیومی

رویه این لایت باکس از جنس فلکسی است و نور آن ال ای دی، اس ام دی است.

روش ساخت لایت باکس

برای ساخت لایت باکس ابتدا باید قاب ساخته شود که از جنس پلاستیک، ام دی اف و آلومینیوم است. برای نورپردازی از نوارهای ال ای دی، اس ام دی استفاده می شود. تا نور از پشت پوستر تبلیغاتی بتابد و دید لازم را به مخاطب برساند. سپس عکس و تصویر تبلیغاتی را در قاب قرار دهید. اگر برای نورپردازی از ال ای دی هایی که نورهای مهتابی دارند استفاده شود. کیفیت کار را بهتر می توانید افزایش و به نمایش بگذارید. برای آنکه پوستر و تصویر در زمان استفاده صدمه ای نبیند بهتر است که آن را در محفظه پلاستیکی و شیشه ای قرار دهید تا ماندگاری آن افزایش یابد. می توان برای اتصال ال ای دی به جریان برق از یک آداپتور استفاده کرد تا برق با امنیت و محافظت بیشتر وارد نوار شود. طرحی که در لایت باکس قرار می گیرد نیز به روش های مختلفی می توان چاپ کرد، می توان چاپ را به صورت مستقیم روی طلق انجام داد. هم می شود که چاپ روی استیکر انجام شود و روی طلق بچسبد و هم می توان چاپ را روی بک لایت انجام داد و سپس روی طلق چسباند.
به طور کل لایت باکس ها یک مدل تبلیغات جذاب هستند که مانند تابلو چلنیوم طرفداران بسیاری دارد.

روش ساخت لایت باکس