نکات کلیدی انتخاب فونت مناسب تابلو مغازه

فونت مناسب تابلو مغازه به این دلیل که تابلو امروز توانسته نقش تبلیغاتی خود را به بهترین شکل ممکن به رخ بکشد، موضوع مهمی به شمار می‌آید. از رنگ‌های متنوع و انواع گوناگون فونت برای جذابیت هرچه بیشتر تابلو مغازه می‌توان استفاده کرد و طبیعتاً هرچقدر فونت به صورت اصولی و ماهرانه‎تری انتخاب شود، می‌توان جنبه تبلیغاتی تابلو را بیشتر در نظر گرفت. پس با این حال فونت مناسب تابلو مغازه برای ما از اهمیت بالایی برخوردار میباشد. به هر حال با رعایت برخی از نکات می‎توان از فونت‌های ساده ولی جذاب بیشتری به نحو احسنت در تابلوسازی مختص مغازه استفاده کرد.

نکات کلیدی انتخاب فونت مناسب تابلو مغازه

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

بررسی فونت مناسب تابلو مغازه

می‌توان گفت که انتخاب یک فونت مناسب برای تابلوی مغازه آن‌چنان‌که باید و شاید کار سختی نیست. البته اگر شما به فردی ماهر و کار بلد در این حوزه مراجعه کنید. به این دلیل که به خاطر سابقه بالایی که به دست آورده‌اند می‌توانند در این زمینه فونت‌های قابل قبولی را پیشنهاد دهند.

 این نکته را به خاطر داشته باشید که عرض قلم، یکی از نکات مهمی است که می‌تواند خوانایی نوشته روی تابلو را چندین برابر کند؛ چراکه عرض قلم چنانچه از حد استاندارد خود کمتر باشد، خوانایی لازم را نخواهد داشت و به همین علت، پیام تبلیغاتی شما نمی‌تواند به صورت واضح منتقل شود و در این بین، ما شما را با چند مدل از انواع فونت مناسب تابلو مغازه آشنا خواهیم کرد.  

بررسی فونت مناسب تابلو مغازه

نکاتی راجب فونت مناسب تابلو مغازه

1. فونت کلاسیک

فونت کلاسیک بدون هیچ اغراقی می‌تواند جزء انواع فونت مناسب تابلو مغازه باشد که البته جزء رایج‌ترین مدل‌های فونت تابلو هم به حساب می‌آید. این نوع حقیقتاً خوانایی بی‌نظیری دارد و می‌توان گفت بسیاری از طراحان این مدل فونت را برای جذب هرچه بیشتر مشتری یک گزینه ایده آل معرفی می‌کنند؛ چرا که در هر سن و سالی قادر به خواندن ساده و راحت این فونت هستند.


فونت کلاسیک

2. فونت هنری

فونت هنری که با خط شکسته و نستعلیق مشاهده می‌شود یکی از جذاب‌ترین و زیباترین فونت‌هایی است که می‌توان به عنوان فونت مناسب تابلو مغازه از آن یاد کرد، البته اگر شما به مسئله خوانایی فونت بیشتر از زیبایی و جذابیت آن توجه می‌کنید، می‌توان گفت از نظر خوانایی نسبت به فونت کلاسیک، حقیقتاً خوانایی فونت هنری آن‌چنان بالا نیست و به همین دلیل، در حوزه‌های کاری مربوط به فرهنگ و هنر می‌توان از این فونت زیبا استفاده کرد؛ چرا که ظرافت و جذابیت قابل قبولی را به نمایش می‌گذارد

فونت هنری

3. فونت دست نویس

فونت دست نویس نیز یکی دیگر از فونت‌های پرطرفداری است که در مقابل فونت‌های ماشینی قرار می‌گیرد. این نوع فونت به دلیل القای صمیمیت متن می‌تواند حس همدلی را بیشتر در وجود مشتری بیدار کند. فونت‌های دست نویس معمولاً آرامش و اصالت بیشتری را به رخ می‌کشند و به همین دلیل، با قیمت بالاتر نیز نسبت فونت‌های ماشینی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به هر در حال اگر به دنبال فونت مناسب تابلو مغازه هستید، مدل‎های دست نویس نیز می‌تواند گزینه قابل توجهی باشد.

4. لوگو فونت

لوگو فونت یکی دیگر از فونت‌های اختصاصی به شمار می‌آید که می‌تواند ترکیبی از تصویر و فونت باشد و در حال حاضر یکی از محبوب‎ترین‌ها به شمار می‌آید. این نوع فونت با توجه به سلیقه شما طراحی می‌شود و به قول معروف یک نوع فونت بسیار اختصاصی معرفی شده است. ماندگاری این فونت در ذهن مشتریان نسبت به انواع فونت مناسب تابلو مغازه بسیار بیشتر است؛ چرا که کاملاً ساختاری متفاوت دارد و حس خاص بودن را در ذهن افراد به وجود می‌آورد. به هر حال در هر کسب و کاری برند بودن حرف اول را می‌زند و تابلوهای تبلیغاتی مغازه نیز نقش مهمی را ایفا می‌کنند.


لوگو فونت

چگونه یک فونت خوب برای تابلو مغازه انتخاب کنیم؟

 همچنین به خاطر داشته باشید همان‌گونه که گفته شد، عرض قلم از جمله نکات مهمی است که می‌تواند به خوانایی هرچه بیشتر فونت کمک کند. در برخی از شرایط برخی از افراد از فونت‎هایی استفاده می‌کنند که به هیچ عنوان با برند آن‌ها همخوانی ندارد و همین امر باعث می‌شود تا بعد از مدتی آن‌چنان که باید و شاید از انتخاب تابلوهای تبلیغاتی خود احساس رضایت نداشته باشند اما در این بین، بهتر است از افراد مشاور، ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید؛ چرا که این افراد به شما برای انتخاب یک فونت مناسب با توجه به فاکتورها و معیار‌های ریز و درشتی که وجود دارد، کمک خواهند کرد.  

نور پردازی

فونت مناسب تابلو چلنیوم

حال که در مورد انتخاب فونت مناسب تابلو مغازه با شما صحبت کرده‌ایم، بهتر است بدانید که برای انتخاب فونت معمولاً روی تابلو چلنیوم که این تابلو یکی از پرطرفدارترین‌ها به شمار می‌آید، عرض قلم موضوع بسیار مهمی مدنظر قرار می‎‎گیرد.
البته فونت‌های نستعلیق و شکسته نیز آن‌چنان که باید و شاید برای تابلو چلنیوم که جزء رایج‌ترین و پرکاربردترین تابلوهای تبلیغاتی به شمار می‌آیند، چندان توصیه مناسبی نخواهند بود. به همین دلیل، شما برای استفاده از هر نوع تابلوی تبلیغاتی بهتر است در ابتدا به خوانایی فونت و سپس زیبایی و جذابیت فونت توجه کنید؛ چرا که در غیر این‌صورت آن چنان که فکر می‌کنید، نتیجه انتخاب شما نمی‌تواند نتیجه قابل قبولی باشد.

سخن پایانی

فونت مناسب تابلو مغازه یکی از موضوعات مهمی به شمار می‌آید که امروزه نمی‌توان اهمیت آن را نادیده گرفت. انواع تابلوهای تبلیغاتی مانند چلنیوم و مدل‌های دیگر تابلوسازی هرکدام با جذابیت نوع فونت خود می‌توانند به بازدهی نوع کسب‌وکارهای مختلف کمک کنند.

در طراحی تابلوهای تبلیغاتی، هدف اول طراحی و جلب نظر افراد است و به همین دلیل، انتخاب رنگ مناسب و فونت عالی با خوانایی قابل قبول، همگی جزء موارد کلیدی به شمار می‎آیند. به هر حال در دنیای امروز تابلوهای تبلیغاتی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و به همین خاطر، نمی‎توان انتخاب یک فونت عالی، جذاب و منحصر‎ به‎ فرد را در طراحی تابلوهای تبلیغاتی مغازه نادیده گرفت که البته شما برای کسب اطلاعات بیشتر، بهتر است با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید.