اهمیت طراحی در صنعت تابلوسازی

آیا تا به اکنون به میزان تاثیر تبلیغات انواع کسب و کارهای مختلف بر روی میزان جذب مشتریان دقت کرده اید؟ مهم ترین خواسته طراحان در صنعت تابلوسازی اثر گذاری بالای تابلو مغازه در امر تبلیغات محیطی است. زیرا که یک کسب و کار خاص به واسطه استفاده از این تابلوها، خدمات و برند خود را در معرض دید مخاطبان قرار می دهد. به خاطر همین امر طراحی در صنعت تابلوسازی امری مهم و حائز اهمیت است. حال فکر کنید تابلو، هیچ گونه جذابیتی برای مشتریان و بینندگان نداشته باشد، آیا فایده ای از آن حاصل می شود؟ می توان گفت خیر. در این صورت افراد بدون این که حتی کنجکاو شوند که این تابلو برای چه کسب و کاری است از آن عبور خواهند کرد. در صنعت تابلوسازی امروز جذابیت یک تابلو تبلیغاتی تا حد زیادی به نوع طراحی آن بستگی دارد. در قدیم با تابلوهای بنری و پارچه ای، تبلیغات محیطی کسب و کارها صورت می گرفت اما اکنون دیگر استفاده از این تابلوها پاسخگوی نیاز کسب و کارها نمی باشد. رقابت گسترده تر از پیش شده است و هر روز تکنولوژی ابعاد مختلفی از تبلیغات را رو می کند. با پیدایش تابلو چلنیوم و کاربرد آن به عنوان تابلو مغازه، انتظارات از تابلوهای تبلیغاتی بیشتر شده است. می توان گفت که این تابوها با طراحی و ساختار منحصر به فرد خود، در طراحی تابلوهای تبلیغاتی انقلابی به وجود آوردند . در ادامه بیشتر به اهمیت طراحی در صنعت تابلوسازی می پردازیم. از این رو به بیان نکاتی خواهیم پرداخت که شما را در انتخاب تابلو مناسب برای کسب و کارتان راهنمایی کند.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

طراحی تابلو تبلیغاتی

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

طراحی در صنعت تابلوسازی

طراحی مناسب یک تابلو تبلیغاتی در صنعت تابلوسازی، سبب زیبایی و جذابیت آن برای مشتریان و بینندگان می شود. بابراین از اصلی ترین مولفه های یک طراحی خوب، زیبایی و جذابیت تابلو ساخته شده می باشد. یک تابلو مغازه ی جذاب می توان خود را در یاد مردم ماندگار کند، به گونه ای که با یک بار دیدن آن، علاقه و کنجکاوی مشرتیان به کسب وکار مورد نظر ایجاد می شود. بنابراین برای این که یک تابلو تبلیغاتی جذاب داشته باشید لازم است که با اصول انواع طراحی در صنعت تابلوسازی آشنا شوید. طراحی یک تابلو در صنعت تابلوسازی، شامل مواردی مانند رنگ بندی، نوردهی و شکل تابلو مورد نظر می باشد. اجرای مناسب انواع لامپ های اس ام دی و ال ای دی در انواع تابلو چلنیوم، سبب ارتقا نوردهی آن می شود. می دانیم که کار نورپردازی یک تابلو تبلیغاتی باید با ظرافت خاصی انجام شود، زیرا که بخش عظیمی از جذابیت بصری تابلو مربوط به کیفیت نورپردازی آن می باشد. از طرفی استفاده از ترکیب مناسب رنگ ها در حروف برجسته و رویه تابلو نیز خیلی مهم است. به طور مثال ضروری است که بر اساس نوع مخاطبان کسب و کار، همچنین نوع کسب وکار مورد نظر و غیره اقدام به کاربرد رنگ های مناسب در طراحی تابلو نماییم. در صنعت تابلوسازی معمولا از اهداف مهم در ساخت تابلو، ایجاد تصویر مناسب از کسب و کار در ذهن مخاطبان است. به این جهت که در ساخت انواع تابلو مغازه از شکل های خاصی نیز استفاده می شود. این شکل ها عموما مرتبط با نوع کسب و کار مورد نظر انتخاب می شوند.

billboard

همه چیز در مورد طراحی در صنعت تابلوسازی

نکاتی که در طراحی انواع تابلوهای تبلیغاتی باید رعایت شود

در این قسمت به بیان مواردی می پردازیم که شما را در تشخیص یک طراحی خوب برای تابلو مغازه از نوع بد آن، کمک می کند. از جمله این نکات می توان به این موارد اشاره کرد:

نکاتی که در طراحی انواع تابلوهای تبلیغاتی باید رعایت شود​

ابعاد و اندازه تابلو

از جمله مهم ترین پارامترهای “طراحی در صنعت تابلوسازی”، وجود تناسب میان ابعاد و اندازه تابلو با اندازه مغازه مورد نظر است. این گونه در نظر بگیرید که تابلوهای کوچک برای اماکن کوچک ساخته می شوند تابلوهای بزرگ برای شرکت ها و فروشگاه های بزرگ، هر چیزی غیر از این چارچوب، از جذابیت تابلو تبلیغاتی نصب شده کم می کند. علاوه بر این لازم است که در طراحی تابلو مغازه در ارتباط با اندازه و ابعاد تابلو به نکات زیر نیز توجه نمایید:

خوانا بودن حروف برجسته روی تابلو ارتباط مستقیمی با اندازه تابلو دارد

تابلو طراحی شده باید از هر جهت قابل مشاهده باشد

اندازه تابلو باید به گونه از طراحی شود که در مرحله نصب مشکل ساز نباشد.

نوع کسب وکار

در طراحی تابلو چلنیوم و سایر انواع تابلوهای تبلیغاتی، باید همواره به این نکته دقت نمود که تابلو طراحی شده از هر لحاظ با نوع کسب و کار مورد نظر تناسب داشته باشد. زیرا که اصلی ترین هرف از نصب تابلو مغازه، معرفی و تبلیغ محصولات و خدمات کسب و کار مورد نظر می باشد. مثلا تابلویی که برای مغازه موبایل فروشی طراحی می شود معمولا از لحاظ اندازه، رنگ بندی و شکل متفاوت از تابلو مطب پزشکی می باشد.

نوع کسب وکار​

اشتباهات رایج طراحی در صنعت تابلوسازی

در صنعت تابلوسازی عموما یک تابلو مناسب از لحاظ طراحی باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

باید در طراحی تابلو از رنگ بندی مناسب استفاده شود.

حروف برجسته و عنوان آن کاملا خوانا و مرتب طراحی شده باشد.

در نورپردازی آن از شیوه های مدرن و امروزی استفاده شده باشد.

لبه های و رویه تابلو مورد نظر از استحکام و دوام بالایی برخوردار باشد.

اما در صنعت تابلوسازی، گاهی شاهد اشتباهاتی در طراحی انواع تابلوها تبلیغاتی می باشیم که برخی از این اشتباهات به این شرح اند:

اینکه در طراحی تابلو از عکس ها و لوگو به شکل نامناسبی استفاده شده باشد. مثالا اینکه از چندین عکس در یک تابلو استفاده شده باشد

عنوان مغازه به گونه ای نامرتبط با نوع فعالیت کسب و کار مورد نظر انتخاب شده باشد.

در نورپردازی تابلو به ارتفاع، موقعیت مکانی که مغازه قرار دارد و غیره توجه نشده باشد.