دلایل اصلی رنگ پریدگی در تابلو چلنیوم

سال های زیادی است که افراد برای معرفی کسب و کار خود و خدماتی که دارند برای دیگران از تابلوهای تبلیغاتی استفاده می کنند. می توان گفت که تابلو ها یکی از ساده ترین و ارزان ترین و البته موثر ترین روش های تبلیغات است که اکنون پیشرفت چشمگیری داشته و در انواع و اقسام متنوع موجود است. برخی اوقات تاثیری که یک تابلوی تبلیغاتی با استفاده از نورپردازی، تصاویر و ترکیب رنگ مناسب روی مخاطب می گذارد، با هیچ روش تبلیغاتی دیگری برابری نمی کند.

 البته تابلو تبلیغاتی باید خصوصیاتی هم داشته باشد که بتواند روی جذب مخاطب، تاثیر بگذارد. از جمله مهم ترین ویژگی های تابلوهای تبلیغاتی دوام و کیفیت تابلو در برابر شرایط جوی مانند نور خورشید است. اما چه چیزهایی سبب رنگ پریدگی در تابلو چلنیوم می شود؟

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

رنگ پریدگی تابلو

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

رنگ پریدگی در تابلو چلنیوم

ابتدا مناسب است که به خوبی با تابلو چلنیوم آشنا شویم و سپس دلایل رنگ پریدگی در تابلو چلنیوم را پیدا کنیم. چلنیوم نوعی آلیاژ ساخته شده از فلز آلومینیوم است که با ضخامت های متفاوتی در بازار موجود است. بسته به اینکه تابلو تبلیغاتی که سفارش می دهید در چه ابعادی و با چه نور پردازی باشد، از انواع مختلف این متریال به کار گرفته می شود. می توان گفت در گروه  تابلوهای چلنیوم، محبوب ترین آنها شامل تابلو چلنیوم الماسی و تابلو چلنیوم طلایی می شود که این روزها طرفداران بسیاری دارند. در این بین رول چلنیوم نقره ای قیمت پایین تری نسبت به رنگ های طلایی، مشکی و سرمه ای دارد. البته این پایین بودن قیمت دلیل بر بی کیفیت بودن آن نیست، حتی خیلی از افراد ترجیح می دهند از رنگ نقره ای که البته در شب جلوه و نمای زیادی هم دارد، استفاده نمایند. یکی از مزیت ها و خصوصیات مثبت تابلو چلنیوم، قابلیت اجرای انواع مختلف نور پردازی خطی است. این گونه تابلوها عموما به صورت حروف برجسته، طراحی و ساخته می شوند که تجهیزات مربوط به نورپردازی آنها در پشت حروف تعبیه می گردد.

تابلو چلنیوم

نکاتی در مورد رنگ پریدگی تابلو چلنیوم

دلیل محبوبیت تابلو چلنیوم

دلیل اینکه سال های اخیر تابلو چلنیوم محبوبیت خاصی پیدا کرده است، می تواند مختلف باشد. یکی مقرون به صرفه بودن این تابلو، زیبایی و چشمگیر بودن تابلو، وجود متریال در رنگ های مختلف، قابلیت آسان نورپردازی و غیره از دلایل محبوبیت این تابلو است. اما در تابلوهای چلنیوم طی فرایند انادایز در برابر تابش مستقیم نور خورشید، بارش باران و برف و غیره مقاومت زیادی پیدا می کند. انودایز فرایند است که طی آن یک لایه اکسیدی به ضخامت 10 الی 20 میکرون روی آلومینیوم، قرار می گیرد و همین موضوع سبب افزایش مقاومت در برابر خوردگی ها و شرایط جوی متفاوت می شود. هنگامی که این فرایند برای متریال چلنیوم صورت بگیرد، رنگ پذیری آن ماندگارتر بوده و این متریال دوام بالاتری پیدا می کند.

دلیل محبوبیت تابلو چلنیوم​

رنگ پریدگی در تابلو چلنیوم

حال که با تابلو چلنیوم آَشنا شدید مناسب است که در رابطه با دلیل رنگ پریدگی در تابلو چلنیوم صحبت کنیم. همچنان که گفتیم رول چلنیوم در انواع متفاوتی در صنعت تابلوسازی وجود دارد که هر کدام روی قیمت نهایی طراحی و تولید تابلو موثر است. یکی ازعواملی که سبب رنگ پریدگی این تابلوها می شود استفاده از رنگ های نامرغوب برای ساخت آنها است. به همین دلیل همواره توصیه می کنیم برای طراحی و ساخت تابلو چلنیوم از رول های مرغوب با برندهای معتبر استفاده نمایید. برندهای شناخته شده این تضمین را می دهد که رنگ تابلو بعد از نصب، ماندگاری و ثبات قابل قبولی داشته باشد.

قطعا هنگامی که شما به عنوان یکی از صاحبین کسب و کار قصد سفارش یک تابلوی تبلیغاتی داشته باشید، نمی توانید کیفیت رنگ و متریال آن را انتخاب نمایید و این کار را بر عهده تابلوساز مورد نظر می گذارید. در نتیجه اعتماد به تابلوسازی که دارای تجربه کاری زیاد باشد و همچنین نمونه کارهای موفق در رزومه خود داشته باشد، اهیمت دارد. چه بسا هزینه زیادی هم برای ساخت یک تابلو بپردازید، اما تابلوساز از متریال بی کیفیتی برای ساخت آن استفاده نماید نتیجه این می شود که دیر یا زود شاهد رنگ پریدگی در تابلو چلنیوم خواهید بود و شما مجبور به تعویض تابلو می شوید.

عموما برای طراحی و برش حروف برجسته در تابلوهای چلنیوم از پلکسی گلاس استفاده می شود که همین امکان دارد که سبب رنگ پریدگی در تابلو چلنیوم شود البته پلکسی های مرغوبی هم در بازار است که این موضوع را به تعویق می اندازد. علاوه بر آن استفاده از لامپ های اس ام دی برای نورپردازی هم ممکن است بعد از مدت ها به رنگ تابلو، آسیب بزند. همچنان که گفتیم خوب است که برای کاهش هزینه های مربوط به تعویض تابلو بهتر است ابتدا از یک متریال با کیفیت استفاده شود.

یکی از مواردی که کیفیت و دوام تابلوی تبلیغاتی را تضمین می کند، وجود گارانتی یا همان ضمانت نامه معتبر به همراه تحویل تابلو به مشتری است. در نتیجه همواره توصیه می شود سفارش ساخت تابلو را به اشخاصی بسپارید که بعد ازنصب تابلو، ضمانت نامه معتبر به شما ارائه می کنند. با وجود  این ضمانت نامه اگر طی مدت قید شده در ضمانت نامه دچار آسیب دیدگی شد تابلوساز موظف است آن را در اسرع وقت تعویض کرده و یا نسبت به رفع آسیب و خرابی آن اقدام کند.

در نتیجه مهم است که به چه مجموعه و یا افرادی سفارش می دهید. حتما قبل از سفارش تابلو کاملا تحقیق کنید و سعی کنید با توجه به مواردی که در بالا گفته شد برای سفارش تابلو اقدام کنید تا گرفتار رنگ پریدگی در تابلو چلنیوم نشوید.

رنگ پریدگی در تابلو چلنیوم​