حروف لترلایت چیست و چه کاربردی در تابلوسازی دارد؟

در تابلوسازی در بین سوالات زیادی که راجع به متریال ها و امکانات تابلو ها وجود دارد ، ممکن است این سوال نیز برای شما هم پیش بیاید که حروف لترلایت چیست ، باید گفت که این حروف به عنوان تابلوهای لاس وگاسی معرف هستند و از پرزرق و برق ترین ابزارهای تبلیغاتی محسوب می شوند که بعد از گذشت چند سال که از رده خارج شده اند اما باز هم برخی از کسب و کارها برای مرفی خود از این تابلو استفاده می کنند. وجه تسمیه این تابلوها به خاطر استفاده آنها در شهر هایی مانند لاس وگاس آمریکا بود که به دلیل ساختاری که داشت توانست به سرعت باعث جلب توجه مشتریان شود. در ادامه این مطلب از تابلوساز تهران بیشتر بیان خواهیم کرد که حروف لترلایت چیست و چه کاربردهایی دارد.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

حروف لترلایت چیست

حروف لترلایت چیست : در سال های پیش در منطقه ای از کشور آمریکا به نام لاس وگاس برای جذب مشتری و جلب توجه او دست به ساخت و درک سوال حروف لترلایت چیست ، تابلوهایی زدند که پر از نور و رنگ بود. این تابلوها با لامپ های ال ای دی کم نور نورپردازی نمی شدند بلکه برای نورپردازی آنها از پرنورترین لامپ ها استفاده می شد. تعداد زیاد لامپ در ساخت تابلوی حروف لترلایت و این عنوان که دقیقا حروف لترلایت چیست سبب می شد که آنها به عنوانیک ابزار تبلیغاتی پرمصرف شناخته شوند و از آن در انواع مغازه ها نیز استفاده می شد. ویژگی دیگر این حروف که کاملا در این نوع از تابلوها وجود دارد بکارگیری رنگ های شاد و تیز است. رنگ هایی مانند قرمز و نارنجی از پراستفاده ترین رنگ ها محسوب می شوند. اگر بخواهیم دقیق بدانیم که حروف لترلایت چیست باید گفت تابلوهای لترلایت که در دسته تابلوسازی حروف برجسته قرار دارند، از متریال فلز ساخته می شوند و بخشی برای نصب لامپ های پرمصرف در آن نیز در نظر گرفته می شود. بخش هایی از تابلو که قصد دارید انواع لامپ های پر نور را در آن نصب کنید باید به صورت سوراخ های بزرگ باشد و هر چه تعداد آنها بیشتر باشد نورپردازی و پرتاب نور نیز بیشتر خواهد بود.برای فهم بیشتر این که حروف لترلایت چیست، در زمانهایی که هنوز مدرنیته جای خود را به تابلوهای امروز نداده بود استفاده از تابلوهای لاس وگاسی یا همان لترلایت خیلی متداول بود، به طوری که این تابلو در سردرب اکثر مغازه ها نصب بود. اما به مرور زمان که انواع طرح ها و ابزارها جای خود را در دنیای تبلیغات باز کردند شاهد افت به کارگیری تابلو لترلایت هستیم. اما هر چه که باشد در دورانی نام پست مدرن در حال زندگی کردن هستیم و حال می دانیم که حروف لترلایت چیست. به این معنی که فاکتورها و المان های سنتی دوباره در حال احیا هستند و به تدریج کسب و کارهایی را می بینیم که برای معرفی خود به مشتریان از تابلو لترلایت استفاده می کنند. در ادامه به این ویژگی های تابلو لترلایت می پردازیم تا بدانیم که خصوصیات حروف لترلایت چیست.

حروف لترلایت چیست

ویژگی حروف لترلایت

تا اینجا دانستید که حروف لترلایت چیست در ادامه در رابطه با ویژگی های و قابلیت های این حروف در تابلو چلنیوم صحبت می کنیم. تابلوهایی که به نام لترلایت مشهورند دارای قابلیت ها و ویژگی هایی هستند که می توان آن را به یک از جذاب ترین تابلوهای تبلیغاتی تبدیل کرد. در ادامه صحبت ها حول محور حروف لترلایت چیست باید گفت که این تابلو علاوه بر زیبایی و جذابیت دارای مخصوصیات زیر نیز می باشد که نمی توان از آنها غافل شد. چرا که دنیای تبلیغات دنیای خیلی گسترده ای است و دقیقا در همان زمانی که گمان می کنید که یک روش منسوخ شده است بهترین موقعیت برای استفاده از آن است. چرا که ذهن مخاطب بالقوه به خوبی به آن جذب شده و می تواند او را به یک مخاطب بالفعل تبدیل نماید. پس دانستن این که حروف لترلایت چیست خیلی مهم و ضروری است.

ویژگی حروف لترلایت

تنوع در رنگ لامپ ها

بخش اعظمی از نورپردازی و رنگ آمیزی حروف لاس وگاسی مربوط به لامپ های ال ای دی و رنگ لامپ ها می باشد. لامپ های که در تابلوهای لترلایت به کار می رود از نوع ال ای دی است که تنوع رنگی در آنها خیلی بالا است و مشتری می تواند بنابر سلیقه و نوع کسب و کار خود بهترین رنگ را برای آن انتخاب نمایند. بهترین رنگ برای نورپردازی تابلوهای لترلایت رنگ های زنده مانند قرمز است، چرا که به سرعت باعث جلب توجه افراد می شود.

قابلیت بکارگیری نمادهای مختلف

حتما برای شما هم پیش آمده که در سطح شهر به دنبال مکانی مانند رستوران بوده اید و با دیدن تابلوی آن به طرف آن رفته اید، چه عاملی سبب شده که از راه دور بتوانید تشخیص دهید که آن تابلو یک رستوران است؟ درست است نمادهایی که بر روی تابلو نصب شده است می تواند به مشتریان کمک کند تا از فاصله دور هم نوع کسب و کار شما را تشخیص دهند. برخی از تابلوها و ابزارها تبلیغاتی از این ویژگی برخوردار نیستند، و فاکتورهای مرتبط با نوع کسب و کار بر روی تابلو نصب نیست. به همین دلیل کسب و کار شما از این لحاظ آسیب می بیند، اما در تابلوهای حروف لترلایت این محدودیت وجود ندارد و شما می تواندی هر نمادی که دوست دارید را بر روی آن نصب کنید.
استفاده از نمادها و فاکتورهای مرتبط با کسب و کار بر روی تابلو تنها سبب دیده شدن شما از طرف مخاطبان نخواهد شد بلکه مزایای بی شماری برای کسب و کار شما خواهد داشت. حافظه دیداری مخاطب خیلی قوی است و نما و لوگو و غیره خیلی سریع بر ذهن او حک می شود. اگر توانستید تصویر نشان واره یا لوگو یا تابلو اختصاصی خود را بر ذهن مخاطب حک کنید قسمت زیادی از روند بازاریابی را طی کرده اید، چرا که مشتریان به طور ناخداگاه از افرادی خرید می کنند که پیش زمینه ذهنی از آن ها دارند.

قابلیت بکارگیری نمادهای مختلف

ضد زنگ زدگی

در سال های پیش که تکنولوژی تا به این حد پیشرفت نکرده بود خیلی از تابلوها و ابزارهای تبلیغاتی در برابر عوامل محیطی مقاومت زیادی نداشتند و بعد از گذشت مدت زمانی شاهد تخریب و زنگ زدگی و پوسیدگی آنها بودیم. این مشکلات اکثر در زمانی وجود داشت که تابلوهای تبلیغاتی از یک اسکلت فلزی و بنر تبلیغاتی ساخته می شدند. تابش مستقیم نور خورشید تاثیر بسیاری در رنگ پریدگی و تخریب آنها محسوب می شد. اما تابلوهای حروف لترلایت فاقد این معایب هستند و شما می توانید سال های طولانی از آنها استفاده کنید و هیچ گونه تغییر فیزیکی در آنها شاهد نباشید. این تابلوها به دلیل ساختاری که دارند در طول زمان تغییر نمی کنند و زنگ نمی زنند.

مناسب برای دکوراسیون خارجی و داخلی

می توان گفت که تابلوهایی که بر سر درب مغازه ها نصب می شوند به عنوان دکوراسیون خارجی محسوب می شوند و به هیچ عنوان نمی توان نسبت به آن بی توجه بود. اما تابلوهای لاس وگاسی نه تنها به عنوان دکوراسیون خارجی بلکه به عنوان دکوراسیون داخلی نیز می توان استفاده کرد و شما می توانید از آن در ویترین هایی که به سمت بیرون فروشگاه دید دارند نیز استفاده نمایید. تابلوهای لترلایت خیلی جوان پسند هستند و اگر شغل و کسب و کار در ارتباط با جوانان است می توانید برای جذب بیشتر آنها از این تابلوها استفاده کنید. اما خیلی مراقب باشید اگر صاحب کسب و و کاری هستید که مشتریان شما از طیف سالمندان و سالخوردگان هستند یه کار گیری این روش می توان تاثیر معکوس بگذارد و سبب شود که شما مشتریان خود را از دست بدهید.

مناسب برای دکوراسیون خارجی و داخلی

کیفیت کار

تابلوهای لترلایت  با وجود اینکه ظاهری نوستالژی و قدیمی دارند اما نحوه ساخت آنها خیلی مدرن است و از دستگاه های برش لیزری برای ساخت آنها استفاده می شود که سرعت و دقت بالای آن سبب می شود تا کیفیت نهایی کار به شدت افزایش یابد. تا به اینجا دانستید که حروف لترلایت چیست و همچنین از ویژگی های این حروف نیز در این مقاله بیان شد. قابل به ذکر است که امروزه از جمله تابلوهای مدرن و پرکاربرد که در تابلوسازی ها سفارش داده می شود تابلو چلنیوم است که خیلی مخاطب و مشتری دارد و برای بیشتر کسب و کارها نیز مناسب است.