تابلو دوطرفه چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای امروزه که همه ابزارآلات، وسایل و تجهیزات به طور سریعی در حال پیشرفت هستند و روز به روز شاهد تغییرات بنیادین در زمینه ساخت، نوآوری و پیشرفت تجهیزات هستیم. صنعت تابلوسازی نیز در مسیر پیشرفت و توسعه دچار تغییر و تحولات زیادی شده است و بروز سوالاتی همچون تابلو دوطرفه چیست بیشتر دیده می شود. به طوری که انواع تابلوها با طرح ها و مدل های متفاوت و همچنین با کیفیت خیلی بالا، تولید و ساخته شده اند. امکان دارد که شما نیز ندانید که تابلو دوطرفه چیست؟ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی تابلو دو طرفه بپردازیم تا کاملا روشن شود که تابلو دور طرفه چیست. در ادامه با ما همراه باشید.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

تابلو دوطرفه چیست

باید در جواب سوال تابلو دوطرفه چیست گفت که یکی از انواع تابلوهای تازه و جدید، تابلو دوطرفه نام دارد و مانند تابلو چلنیوم برای کاربردهای زیادی از جمله کاربردهای تبلیغاتی استفاده می شود. این تابلو یکی از شیک ترین و به روز ترین تابلوهای ساخته شده در تابلوسازی است و مهم ترین خصوصیت آن، این است که قابلیت دیدین آن از دو طرف است. از جمله انواع تابلوهای نسل جدید که خیلی زیبا و شیک است، تابلو دو طرفه است. این نوع تابلو قابلیت دیدی از دو طرف را دارد و همانطور که گفته شد این مهم ترین مزیت این تابلو در مقایسه با دیگر تابلوها است.

تابلو دوطرفه چیست

انواع تابلو دو طرفه

تا به اینجا دانستید که تابلو دوطرفه چیست. از این رو مناسب است که در ادامه با انواع “تابلو دوطرفه چیست” نیز آشنا شوید تا اطلاعاتتان در این رابطه تکمیل شود. تابلوهای دو طرفه به انواع متفاوتی تقسیم بندی می شوند که ازجمله مهم ترین آنها می توان به این موارد اشاره کرد:

تابلو دوطرفه فلزی

تابلو دوطرفه فلزی، از انواع تابلوهای دوطرفه محسوب می شود. در طراحی و ساخت این تابلو چلنیوم ، از ورق های فلزی به کار گرفته می شود و بعد از برش و حالت دهی ورق های فلزی، طرح مورد نظر را بر روی آن رنگ آمیزی می کنند. این تابلو، بیشترین استفاده و کاربرد را در میان تابلوهای دوطرفه دارد. همچنین این نوع از تابلوها، در طرح های دایره، مربع، مستطیل نیز طراحی و ساخته می شوند.

تابلو دوطرفه استیل

در ساخت و تولید تابلو دوطرفه استیل، از آلیاژ و ورق های استیل، استفاده شده است. تابلو دوطرفه استیل، از زیبایی و جذابیت بالاتری در مقایسه با تابلو دوطرفه فلزی، برخوردار است و همچنین قیمت بالاتری نیز دارد.

انواع تابلو دو طرفه

مزایای تابلو دوطرفه چیست

تابلوهای دوطرفه، همانطور که گفته شد از جمله تابلوهایی است که به تازگی پا به عرصه ظهور گذاشته است و دارای مزایای زیادی نیز است، به طور کلی می توان مزایای تابلو دوطرفه را به این صورت شرح داد:
• شکیل بودن و جذابیت ظاهری
• کیفیت، دوام و طول عمر بالا
• قابلیت جابه جایی راحت و آسان
• قابلیت ساخت در شکل و اندازه های متفاوت
• مقاومت بالا در برابر تابش نور خورشید و حرارت و آتش سوزی
• کیفیت ساخت خیلی بالا
• قابلیت دید بهتر تابلو به نسبت دیگر تابلوها
• قابلیت استفاده به صورت دوطرفه
• قابلیت نورپردازی
• قابلیت نصب به صورت ایستاده و دیواری

مزایای تابلو دوطرفه چیست

کاربردهای تابلو دوطرفه چیست

تابلوهای دوطرفه، با توجه به جذابیت ظاهری، دوام و کیفیت بالا و مزایای خیلی زیادی که دارد، مورد استقبال بیشتر صاحبان مشاغل و کاسبان قرار گرفته است. در واقع تابلوهای دوطرفه، کاربردهای زیادی دارد که مهم ترین آنها به این شرح است:
o استفاده در معابر عمومی و خیابان ها
o استفاده در محیط های فرهنگی و آموزشی
o استفاده به عنوان تابلوی راهنمای مکان های تاریخی و توریستی
o استفاده در مطب پزشگان، درمانگاه و بیمارستان ها
o استفاده به عنوان تابلوهای تبلیغاتی در فروشگاه ها و مراکز خدماتی
o استفاده به عنوان استند و تابلوی معرفی محصولات

مراحل ساخت تابلو دوطرفه

حال که با بخش عظیمی از جواب تابلو دوطرفه چیست آشنا شدید، خوب است که با مراحل ساخت آن نیز آشنایی داشته باشید. ابتدایی ترین مرحله ساخت تابلوهای دوطرفه، مرحله طراحی و ساخت چهارچوب آن است. در این مرحله ابتدا ورق های آلیاژی را برش و حالت می دهند و بعد آنها را با کمک دستگاه جوش، به یکدیگر وصل می کنند. بعد از اینکه چهارچوب تابلو، طراحی و ساخته شد، نوبت به نصب روکش یا پوشش تابلو می رسد. روکش این نوع تابلو، عموما از همان آلیاژی است که در چهارچوب تابلو، به کار رفته است. در ای مرحله روکش را با توجه به ابعاد چهارچوب، برش داده و به صورت دو طرفه بر روی چهارچوب، نصب می کنند.
مرحله بعد مرحله طراحی و اجرای پیکسل است. در این مرحله، ابتدا پیکسل یا طرح ظاهری تابلو را طراحی می کنند و سپس طرح مورد نظر را بر حسب جنس آلیاژ به کار رفته در روکش تابلو، رنگ آمیزی می کنند، یا با استفاده از دستگاه های چاپ لیزری، طرح مورد نظر را بر روی آن چاپ و هک می کنند. بعد از اینکه فرایند ساخت و تولید تابلو تمام شد، نوبت به نصب این تابلو می رسد. در این مرحله تابلو را بر حسب ایستاده، دیواری و غیره بودن، در محل مورد نظر نصب می کنند.

مراحل ساخت تابلو دوطرفه

قیمت تابلو دوطرفه

تابلوهای دوطرفه با توجه به مزایا و کاربردهای مختلفی که دارند، از قیمت مناسبی نیز برخوردارند و درگروه تابلوهای قیمت مناسب قرار دارند. اما به طور کلی عوامل مختلفی نیز در قیمت تابلوهای دوطرفه موثر است از جمله نوع و قیمت متریال و مواد اولیه، جنس، ابعاد و شکل تابلو، چهارچوب و فریم تابلو، نوع، تعداد و ابعاد اتصالات تابلو، سیستم نورپردازی، از جمله عواملی است که در قیمت تابلو دوطرفه تاثیر می گذارد.