مزیت تابلوسازی با فانتاکروم چیست؟

می توان گفت که تابلوسازی با فانتاکروم از جمله تحولاتی محسوب می شود که در صنعت تابلوسازی رخ داده است. در تابلوسازی با فانتاکروم به وسیله آبکاری اقدام به تغییر در ظاهر و جلوه حروف برجسته می کنند. حروف برجسته با هر متریالی که ساخته شود می تواند با کمک دستگاه آبکاری به فانتا کروم تبدیل شود. تابلوسازی با فانتاکروم از جمله روش های ساخت یک تابلوی تبلیغاتی کاربردی و جذاب است. 200 سال قبل که کشور اسپانیا اقدام به تولید و ساخت تابلو چلنیوم کرد، گمان نمی کرد که روزی نمونه های ابتدایی و ساده تابلو چلنیوم تبدیل به تابلوهایی حرفه ای و پیشرفته شود. تابلوسازی فانتاکروم یکی از نشانه های خلاقیت در این صنعت و ترکیب آن با هنر و عمل می باشبد.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

تابلوسازی با فانتاکروم

فانتاکروم نوعی از جمله ابزارهای تبلیغاتی محسوب می شود که تابلوساز بعد از تولید حروف برجسته با متریال مختلفی مانند رول چلنیوم به وسیله دستگاه آبکاری مخصوص اقدام به آبکاری حروف می کند. یک لایه براق مانند آینه بر روی حروف ایجاد می شود. یکی از ویژگی های جذاب تابلوسازی فانتاکروم این می باشد که محدودیتی در آبکاری وجود ندارد و می تواند در همه سطوح از این تکنولوژی استفاده کرد. قابل به ذکر است که تابلوهای وکیوم از جلمه بهترین گزینه ها برای این کار می باشند.

تابلوسازی با فانتاکروم

مراحل تابلوسازی با فانتاکروم

آبکاری تابلو به وسیله دستگاه مرحله به مرحله انجام می شود که مهم است که مراحل به ترتیب و درستی انجام شود و در غیر این صورت نمی توان انتظار یک تابلو چلنیوم خوب داشت.

زیرکاری

در زیرکاری تابلو و قطعات مختلف از پرایمر استفاده می شود. پرایمر این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید سطوح مورد نظر را پیش از فانتاکروم صیقلی و مسطح کنید. اگر می خواهید سطوحی مانند سرامیک و شیشه را فانتاکروم کنید، احتیاجی به استفاده از پرایمر بر روی آن می باشد. اما در صورتی که سطح مورد نظر شما دارای ناهمواری است، باید پرایمر را به صورت پاششی بر روی آن قرار دهید.
طریقه دیگری که می توانید سطح را صیقلی کنید این است که آن را به طور مستقیم در پرایمر غوطه ور کنید. اگر می خواهید از نقره برای آبکاری استفاده کنید مناسب است که حتما پرایمر را استفاده کنید چرا که سبب تقویت چسبندگی بر روی سطح می شود و در آخر کیفیت کار خیلی بهتر می باشد.

زیرکاری

آبکاری

در مرحله دوم و پس از انجام زیرسازی نوبت به فانتاکروم می رسد. در تابلوسازی با فانتاکروم از دستگاهی استفاده می شود که دو پیستوله دارد که به وسیله آنها آبکاری بر روی سطح انجام می شود. بعد از کامل و تمام شدن کار شما یک لایه پوششی طلایی و نقره ای بر روی سطح مورد نظر مشاهده می کنید که زیبایی چشم گیری خواهد داشت.

روکاری

در این بخش که به کوتینگ معروف است اقدام به برطرف کردن خط و خش های احتمالی می شود. با این کار سطح مورد نظر کاملا صاف و صیقلی می شود.

مزایای فانتاکروم

اما از مزایای تابلوسازی با فانتاکروم می توان به این موارد اشاره کرد:

افزایش مقاومت سطوح

زمانی که از فانتاکروم بر روی سطح تابلو یا دیگر سطوح استفاده می کنید مقاومت آن از قبل بیشتر می شود و در مقابل انواع ضربات مقاوم تر و ایمن تر می باشد. تابلوهای تبلیغاتی عموما در معرض ضربه های کمتری قرار دارند اما استفاده از فانتاکروم می تواند به شدت کیفیت آنها را بیشتر کند. مقاوم شدن سطوح در مقابل ضربه سبب بالارفتن عمر آنها و حفظ جلوه و زیبایی در گذر زمان می شود.

افزایش مقاومت سطوح

سرعت کار

در گذشته یعنی پیش از ورود تکنولوژی فانتاکروم به کشور، آبکاری و کروم کردن سطوح کاری خیلی سخت و وقت گیر بود که نتجیه کار نیز چندان زیبا و جالب نبود. اما امروزه با استفاده از این دستگاه ها می توان سطوح مورد نظر را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت آبکاری کرد.

عدم پوسیدگی سطوح

یکی دیگر از عواملی که سبب خراب شدن تابلو می شود پوسیدگی آن بر اثر عوامل طبیعی می باشد. به صورت های مختلفی می توان آن را در مقابل این عوامل حفاظت کرد اما از جلمه بهترین روش ها تابلوسازی با فتاکروم است. زمانی که حروف برجسته یا زمینه کار را آبکاری می کنید مقاومت در مقابل پوسیدگی و خوردگی افزایش می یابد که این خود سبب طول عمر آن نیز می شود.

مقاوم در برابر حرارت

شهر های که در فصول گرم سال شاهد افزایش دما هستند نگران نباشند. چرا که یکی از مزایای تابلوسازی با فانتاکروم مقاوم کردن تابلو در مقابل گرما و حرارت است. چرا که گرما می تواند رنگ و جلوه تابلو را تحت تاثیر منفی قرار دهد.

ضد زنگ

پوشش آبکاری بر روی سطح تابلو می تواند آن را ضد زنگ کند. در شهرهایی که باریدن باران فراوان است و احتما زنگ زدن بیشتر است، “تابلوسازی با فانتاکروم” می تواند این مشکل را به راحتی حل کند.

دستگاه فانتاکروم

پیشنه تابلوسازی با فانتاکروم به 30 سال پیش و کشور ایتالیا بر می گردد. شخصی با نام پیک کارلو برای اولین بار شروع به خلق این روش کرد و توانست آن را جایگزین کروم های قدیمی کند. در روش فانتاکروم از دستگاه های مخمل پاش کار گرفته می شود با این تفاوت که به جای مخمل نوعی پوشش به نام کروم از آن بر روی سطح مورد نظر پاشیده می شود. دستگاه فانتاکروم که اکنون استفاده زیادی از آن در صنعت تابلوسازی، کاشی، سرامیک، سفال سازی و غیره می شود در خیلی از کشور ها کاربرد دارد. هزینه این دستگاه مناسب و مقرون به صرفه است و می توان مشاغل فراوانی را در عرصه های مختلف به وجود آورد. در ادامه انواع دستگاه فانتاکروم خانگی و صنعتی را برای شما توضیح می دهیم.

خانگی

همچنان که نام این دستگاه پیداست برای مصارف خانگی و راه اندازی مشاغل خانگی از آن استفاده می شود. قطعا دستگاه های فانتاکروم خانگی نسبت به دستگاه های صنعتی قدرت کمتری دارند و تعداد محدودتری از سطوح را می توانند پوشش قرار دهند. اما در کل اگر می خواهید کارهای سبک با آن انجام دهید می توانید نمونه های مختلف آن را مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

صنعتی

دستگاه های فانتاکروم نه تنها در تابلوسازی بلکه در خیلی از صنایع کاربرد دارند به همین دلیل قدرت زیادی دارند و توان آنها چندین برابر دستگاه های خانگی است. دستگاه های صنعتی هیچ محدودیتی در آبکاری سطوح مختلف ندارند و شما می توانید از آن برای آبکاری قطعات مختلفی مانند موتور و ماشین نیز استفاده کنید. خیلی از افراد از این راه کسب درآمد می کنند.

منبع:

wikipedia