اهمیت انتخاب بهترین رنگ برای تابلو مغازه

ترکیب رنگ ها بر روی تابلو سر درب مغازه می تواند تاثیر بسزایی برای جذب مشتری داشته باشد. رنگ ها می تواند حس های متفاوتی را به دیگران  انتقال دهند. با توجه به اینکه این تابلوها به عنوان ابزار تبلیغات نقش مهمی در دیده شدن و جذاب بودن دارند، بنابراین لازم است بهترین رنگ برای تابلو مغازه استفاده شود. رنگ های زرد، آبی و قرمز از رنگ های اصلی هستند که خود از هیچ رنگ دیگری به وجود نمی آید اما می توانند منبع رنگ های بسیار دیگری باشند.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

بهترین رنگ برای تابلو مغازه

 می توان گفت مهم ترین و اولین نکته ای که در صنعت تابلوسازی می تواند روان تر و دقیق تر از حروف و تصاویر بر روی تابلو جلوه کند، رنگ ها می باشند. بنابراین لازم است برای اینکه بتوانید بهترین رنگ برای تابلو مغازه را انتخاب کنید، فاکتورهای مهمی را در نظر بگیرید. چرا که انتخاب صحیح رنگ ها از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر این کار اصولی و دقیق صورت نگیرد، بدون شک نتیجه معکوس دارد.

اهمیت رنگ تابلو مغازه

فاکتورهای مهم انتخاب بهترین رنگ برای تابلو مغازه

رنگی که برای تابلو تبلیغاتی مغازه انتخاب می کنید، رابطه مستقیم با نوع کسب و کارتان دارد. پس با توجه به این که کسب وکار شما چیست باید برای انتخاب رنگ اقدام نمایید. به طور مثال اگر طلا فروشی برای تابلو مغازه خود از رنگ قرمز و صورتی استفاده کند، بدیهی است که این رنگ ها هیچ سنخیتی با طلا ندارند. پس مناسب است برای این کار تابلوهایی با رنگ های طلایی یا ادغام دو رنگ که با رنگ طلا همانگ داشته باشد ساخته شود.

فاکتورهای مهم انتخاب بهترین رنگ برای تابلو مغازه​

استفاده از رنگ های متضاد

در تابلوهایی که از دو طرح استفاده می شود، رنگ های متضاد و مخالف نقش بسزایی در جذب مشتری و زیبایی تابلو دارد. تابلوهایی که دارای زمینه مشکی هستند، طراحی حروف با رنگ سفید گزینه مناسبی به حساب می آید. عموما تابلوهایی که دارای زمینه روشن هستند، برای طراحی یا نوشتن حروف از رنگ های تیره مانند آبی تیره، قرمز، سیاه و یا خاکستری استفاده می کنند. و تابلوهایی با زمینه زرد، رنگ هایی مانند آبی تیره، قرمز و سیاه گزینه خوبی می باشند. عموما برای تابلوهایی که دارای زمینه قرمز هستند رنگ حروف سفید یا زرد گزینه مناسبی است.

رنگ های خنثی در پس زمینه تابلو

رنگ های مانند خاکستری، قهوه ای، جیگری، شکلاتی، بژ که از جمله رنگ های خنثی می باشند اگر در زمینه تابلو قرار بگیرند، برای جلوه بیشتر و بهتر حروف و تصاویر باید از رنگ های اصلی استفاده شود. به عنوان مثال در بعضی از تابلو چلنیوم از این روش استفاده می‌شود.  از رنگ های خنثی استفاده می‌شود. اگر بر روی رنگ های خنثی از رنگ های اصلی و زنده استفاده نشود، رنگ تابلو کسل کننده به نظر می رسد. همین سبب می شود توجه به این نوع تابلوها کمتر شود. هر چند رنگ های خنثی در نگاه اول زیبا و انتقال دهنده آرامش به افراد هستند اما در دراز مدت، خستگی و بی توجهی را به دنبال دارد. رنگ های مکمل و هم خانواده در افزایش فروش و جذب مشتری خیلی موثر است. برای ترکیب و استفاده از رنگ های مکمل باید دقت کرد تا بتوان طیف رنگی جذابی را به وجود آورد. به طور مثال، رنگ نارنجی و زرد به عنوان رنگ های جذب کننده و مکمل شناخته می شوند. برخی افراد رنگ های مکمل را بهترین رنگ برای تابلوی مغازه و فروشگاه می دانند.

نورپردازی در تابلو

از دیگر عوامل و فاکتورهای مهمی که در جذب مشتری خیلی موثر است، نحوه نورپردازی تابلو می باشد. لامگ های هالوژن و ال ای دی با رنگ های متنوع و زیبا در بازار به فروش می رسد. استفاده از این لامپ ها در زیبایی و جذب مشتریان بیشتر تاثیر دارد. نورپردازی خاص و ویژه یک تابلو می تواند در طولانی مدت ماندگاری بالایی در ذهن مشتری داشته باشد.

نورپردازی در تابلو​

شناخت سلیقه مشتری

با توجه به نوع کسب و کار و همچنین سلیقه مشتریانتان می توانید بهتر رنگ مناسبی برای تابلو مغازه انتخاب نمایید. به طور مثال اگر کسب و کار شما به کودکان اختصاص دارد، مانند اسباب بازی فروشی، لباس فروشی و غیره استفاده از رنگ های تیره مانند سورمه ای و قهوه ای هیچ گونه جذابیتی برای کودکان ندارد. بنابراین لازم است در تبلیغات خودتان از رنگ های شاد و کودکانه استفاده کنید تا علاوه بر جلوه زیبای تابلو، در جذب کودکان نیز موثر باشد.

یکی دیگر از مواردی که برای انتخاب تابلو و بهترین رنگ برای تابلو مغازه اهمیت دارد و باید به آن توجه شود، توجه کردن به شرایط آب و هوایی است و همچنین مکانی که می خواهیم تابلو در آن نصب شود. در شهر های جنوبی کشورمان به دلیل گرما و شرجی بودن هوا بهتر است از تابلویی استفاده شود که دارای ماندگاری طولانی مدت باشد و هوای گرم در مدت زمان کوتاهی به تابلو و رنگ آن آسیب وارد نکند.

نکات مهم در نصب تابلو مغازه

همچنان که طراحی و رنگ آمیزی یک تابلو مهم است، مکان نصب آن نیز خیلی اهمیت دارد. تابلو مغازه باید دقیقا در بالای سر در مغازه نصب شود تا مشتری با دیدن تابلو کسب و کارتان را حتی از راه دور بتواند به راحتی ببیند و مغازه را پیدا کند. اگر تابلو مغازه شما کمی به سمت راست یا چپ کشیده شود مشتری در پیدا کردن مغازه شما به مشکل می خورد و همین مساله می تواند سبب کم شدن مشتریان شما بشود. اما با نصب دقیق تابلو مشتری به راحتی مغازه شما را پیدا می کند بدون این که سر در گم شود و این سبب افزایش مشتری شما می شود.