اهمیت تابلوهای تبلیغاتی در جذب مشتری چیست؟

قطعا می دانید که اگر مردم از کسب و کار شما مطلع نباشند، هرگز به طرف آن جذب نمی شوند. تابلوهای تبلیغاتی و تابلوهایی که در سردرب مغازه ها می باشد، نقش بسزایی در  ارائه و شناسایی یک کسب و کار دارند. بدون نام و نشان، نمی توانید یک شغل را به جامعه ارائه دهید. حتی اگر از روش های دیگر جهت تبلیغات استفاده می کنید، باز هم باید در محل فعالیت خود نام یا لوگوی خاصی از خود داشته باشید. در این مقاله می‌خواهیم در مورد اهمیت تابلوهای تبلیغاتی صحبت کنیم پس پیشنهاد می‌کنیم تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

تابلو تبلیغاتی

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

اهمیت تابلوهای تبلیغاتی

هم چنین می توان گفت نصب تابلوهای تبلیغاتی سبب ایجاد اعتماد در مشتری و رسمی شدن تجارت می شود و اهمیت تابلوهای تبلیغاتی بالاست. اهمیت ساخت و نصب بیلوردها بر هیچکس پوشیده نیست. اگر چه بازاریابی سنتی در حال منسوخ شدن است، اما از اهمیت تابلوهای تبلیغاتی نیز نمی توان چشم پوشی کرد. روش های متفاوت تبلیغاتی در بیلبوردها، تبلیغاتی دائمی، از تبلیغات در اینترنت گرفته تا تبلیغات در شهر و غیره وجود دارد. انواع مختلف تبلیغات با توجه به نوع آن هزینه های متفاوتی دارد. خیلی از مشاغل بودجه کافی در ابتدای فعالیت خود ندارد، از این رو برخی در ابتدا با شکست مواجه می شوند. از این لحاظ می توان گفت اولین مشتریان شما عابران پیاده و رهگذران هستند. میلیون ها شغل در شهر ها وجود دارد که ما در طول روز صد مورد از آنها را می بینیم. قطعا هر  کدام از این فروشگاه ها بتوانند با تبلیغات جذاب نظر ما را به خود جلب کند، ما دوست داریم در آن فروشگاه ها داخل شویم و حداقل محصولات آن را تماشا کنیم. به همین دلیل است که در بالا گفته شد که اولین مشتریان شما رهگذران هستند. با توجه به مسائل گفته شده اهمیت به اهمیت تابلوسازی پی بردید و فهمیدید نحوه تابلوسازی در تبلیغات از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

اهمیت تابلو تبلیغاتی

همه چیز در مورد اهمیت تابلوهای تبلیغاتی

نکات مهم در ساخت تابلو تبلیغاتی

حال که اهمیت تابلوهای تبلیغاتی را متوجه شدید مناسب است که نکاتی را نیز بدانید تا با رعایت کردن آنها، بتوانید یک تابلو تبلیغاتی حرفه ای و جذاب داشته باشید. برخی از این نکات عبارتند از:

طراحی حرفه ای و جذاب به منظور جذب مشتری بیشتر

استفاده از مصالح مقاوم و درجه یک

ساخت تابلو بر اساس مقاومت در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف

تبلیغات مدرن و متفاوت

اهمیت تابلوهای تبلیغاتی

انواع تابلوهای تبلیغاتی در تابلوسازی

قطعا از اهمیت تابلوهای تبلیغاتی در هر کسب و کاری مطلع شدید اما این نیز مهم است که شما چه نوع تابلویی را برای هر کسب و کاری استفاده می کنید. تابلوهای تبلیغاتی انواع متنوعی دارند که شما با استفاده از هر کدام از آنها می توانید به راحتی جذب مشتری داشته باشید. یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی، تابلو چلنیوم است. که در ادامه شما را با آن آشنا خواهیم کرد:

تابلو چلنیوم

حروف چلنیوم نسل تازه ای در تابلوهای تبلیغاتی و برجسته به شما می رود تابلوهای چلنیوم از دو متریال فلزی و پلاستیکی ساخته می شود. در طرح های مختلفی که از پلکسی گلاس در درجه های یک و دو و لبه های آلومینیومی در رنگ ها و جنس های مختلفی ساخته می شود که بستگی به سفارش و سلیقه مشتری دارد. حروف چلنیوم با لبه های 7 و 11 سانت در چند رنگ مختلف سبز، قرمز، آبی، مشکی و استیل که لبه های دور حروف بشمار می رود و رویه حروف از جنس پلکسی گلاس در رنگ ها و طرح های مختلفی ساخته می شود. لبه اطراف هر حرف می تواند با توجه به سلیقه و سفارش مشتری به هر رنگی که بخواهد تغییرکند. این می تواند با یک رنگ که به لوگو مربوط است و یا یک کنتراست جذاب نسبت به رنگ اصلی باشد. تابلو چلنیوم از جمله پرکاربردترین تابلوها در صنعت تابلوسازی می باشد.

تابلو استیل

فلز استیل از زمان های قدیم تا امروزه در صنعت تابلوسازی و ساخت حروف برجسته و تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده بسیاری بوده است و با گذر زمان و با وجود رونق گرفتن متریال های روز تابلوهای تبلیغاتی مانند تابلو حروف برجسته با نمای کامپوزیت و دیگر حروف برجسته هنوز خواهان دارد. تابلوهای استیل به میزان زیادی می تواند جاذبه و جذابیت محیط را در طول شبانه روز بالا ببرد. تابلوهای استیل را می توان با انواع فونت و ضخامت با کمک دستگاه لیزر برش داد و باید با ظرافت بسیار بالا ساخته شود. تابلوهای استیل می تواند انتظار سخت گیرترین سلیقه ها را نیز براورده کند. از جمله خصوصیات حروف استیل می توان به عمر طولانی این حروف در مقایسه با دیگر تابلوها و همچنین نیاز به نگهداری کمتر از دیگر متریال ها و ضد زنگ و خش خوردگی، دوام و ماندگاری بالا اشاره کرد.

تابلو کامپوزیت

این تابلو از جمله ورق تزئینی است که خیلی زود جایگاه خود را در صنعت تابلوسازی و تابلوهای تبلیغاتی پیدا کرد و توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است  و می توان از خصوصیات این ورق از جمله قیمت مناسب، نصب آسان، تنوع رنگ و چندین مزیت دیگر دارد. خصوصیات ورق کامپوزیت مقاوم در مقابل تغییرات آب و هوا، عایق حرارت، ضد زنگ و اکسیداسیون، عدم جذب گرد و غبار، درخشندگی و زیبایی بسیار زیاد، تنوع رنگ نامحدود، عمر طولانی و مستحکم

تابلو کامپوزیت

تابلو ترموود

ترموود فرایندی است که طی آن توسط بخار آب و حرارت دهی به چوب، سبب افزایش طول عمر چوب می شود. ترموود یک فرایند تیمار چوب است که با اعمال بخار آب و عملیات حرارتی سبب دوام و ماندگاری چوب می شود در این فرایند چوب را برش داده و به شکل های مختلف در می آورند و سپس تا 110 درجه سانتی گراد حرارت داده می شود و در مرحله بعد چوب را به آرامی خنک و سرد کرده تا به دمای محیط برسد در این فرایند درجه حرارت بالا سبب از بین بردن مواد عناصری در قسمت های داخلی چوب می شود که رطوبت را جذب چوب می کند. ترموود در مقابل شرایط آب و هوایی از قبیل باران، برق، رطوبت محیطی، خشکی هوا و سرما به شدت مقاوم می شود و همین سبب است که چوب ترموود یکی از بهترین متریال ها برای استفاده در تابلوهای تبلیغاتی و نمای ساختمان به شمار می رود که کاربرد بسیاری در صنعت تابلوسازی دارد.

تابلو پلکسی

حروف پلکسی که به آن تابلو پلکسی گلاس هم می گویند از جنس پلاستیک شفاف و غیر شفاف ساخته می شود که در این نوع حروف هیچ نوع فلزی استفاده نمی شود. لبه های اطراف حروف از همان ورق پلکسی گلاس استفاده می شود که حالت دادن آن با استفاده از حرارت صورت می گیرد. این حروف در صنعت تابلوسازی بخش عمده ای از تابلوهای تبلیغاتی را به خود اختصاص داده و در زمان ساخت این حروف، ظرافت بالایی لازم است. تابلوهای پلکسی گلاس در دو سبک ساخته می شود که در حروف تابلوسازی به نام های تخصصی کنشکاف و لبه هندی معروف است. در صنعت تابلوسازی تفاوت این نوع حروف با چلنیوم و دیگر انواع حروف برجسته بیشتر در لبه اطراف حروف است که دور حروف چلنیوم از فلز آلیاژ آلومینیوم ساخته می شود و دیگر حروف به همین شکل است اما حروف پلکسی گلاس رویه حروف و لبه دور حروف با پلکسی گلاس ساخته می شود و سایر قسمت های آن مانند تابلو چلنیوم است. ورق پلکسی گلاس خیلی سبک است و ثبات و تنوع رنگی بالایی دارد و در صنعت تابلوسازی کاربرد فراوانی پیدا کرده اند.

سخن آخر

در این مقاله در رابطه با اهمیت تابلوهای تبلیغاتی صحبت کردیم و دانستیم که شما برای اینکه کسب و کارتان را برای مردم معرفی کنید می توانید از تابلو تبلیغاتی استفاده کنید. تابلو تبلیغاتی انواع متفاوتی دارد که شما با استفاده از هر کدام از آنها می توانید کسب وکارتان را تبلیغ کنید.