بررسی اهمیت تابلوسازی در تبلیغات مشاغل

در رابطه با اهمیت تابلوسازی در تبلیغات باید گفت که تبلیغات از گذشته تا اکنون در زندگی افراد نقش مهمی را ایفا کرده است و به اندازه ای مهم است که حتی در دانشگاه ها و مکان های آموزشی تدریس می شود و به افراد ماهر و متخصص نیز احتیاج است.

 تبلیغ در واقع پیغامی می باشد از طرف فرستنده برای جذب مخاطب و گیرنده ای خاص، و با هدف نشان دادن حسن نیت برای رسیدن به اهداف مورد نظر و با تکیه بر کیفیت مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از رایج ترین و پر کاربرد ترین آنها در مشاغل مختلف تابلوسازی بوده است.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

اهمیت تابلوسازی در تبلیغات

صنعت تابلوسازی مانند دیگر صنایع در راستای ایجاد حس رقابت و رشد اقتصادی، اهمیت بسیاری دارد. تابلوسازی دارای استانداردها و ویژگی های خاصی است که اگر این استانداردها رعایت شوند در کیفیت نهایی تبلیغ شما می تواند بسیار موثر باشد. 

تابلو سازان حرفه ای با توجه به پیشرفت تکنولوژی و با افزایش تجربه و به کارگیری دانش و خلاقیت خود می توانند یک تابلوی تبلیغاتی مناسب با متریال ها و ویژگی های خاص طراحی کنند. تابلوهای تبلیغاتی در مشاغل مختلف دارای اهمیت بالایی است. در ادامه دلایل اهمیت تابلوسازی در تبلیغات را برای شما بیان می کنیم.

اهمیت تابلوسازی در تبلیغات

همه چیز در مورد تابلوسازی و اهمیت آن در تبلیغات

اهمیت تابلوسازی در تبلیغات

معرفی شغل و دیده شدن کسب و کار

امروزه در عرصه تجارت نیز تمام مشاغل بزرگ و کوچک نیاز به شناخته شدن دارند و برای شناساندن حرفه و کارشان لازم است در سر درب مکان کسب و کار خود تابلوی تبلیغاتی مناسبی نصب نمایند و به این صورت اعلام کنند که چه خدماتی را می توانند به مخاطب خود عرضه کنند. نوع تابلو و طرح آن با توجه به شغل مورد نظر و البته میزان بودجه کارفرما طراحی و اجرا می شود.

قیمت مناسب و کیفیت بالا

در شروع کار هر شغلی به دلیل نو بودن و شهرت پایین و رونق کم مناسب است از تابلو هایی استفاده شود که علاوه بر زیبایی، به کسب و کار نیز رونق بخشد و دارای کیفیت بالا و مقرون به صرفه باشد. در نتیجه سفارش یک تابلو تبلیغاتی زیبا و مدرن می تواند شما را در این راستا یاری کند. با سفارش تابلوی تبلیغاتی جذاب، تنهای یک بار هزینه می کنید اما برای مدت طولانی می توانید از آن تابلو برای تبلیغ کار خود استفاده نمایید.

ایجاد حس رقابت

اگر می خواهید کسب و کارتان رونق بگیرد لازم است آن را برای جذب مخاطب آماده سازی نمایید، پس اولین قدم نصب بهترین تابلوی تبلیغاتی است که جذاب باشد. از آن جایی که بیشتر فروشگاه ها و شرکت ها و مکان های تجاری بر سر محصولی یکسان با هم در رقابت هستند، در نتیجه تابلویی که سفارش می دهید هم باید شما را در بین رقبایتان برتر و متمایز نشان دهد.

ممکن است هزینه های شما مقداری بالا برود اما ارزش آن را دارد که تابلویی خوب و با کیفیت و هم سو با رشد تکنولوژی، در بالای نمای محل کارتان نصب کنید و مخاطب را جذب شغل خود کنید.

ایجاد ظاهری زیبا

برای تبلیغ و جذب مخاطب بیشتر، هم محیط داخلی کسب و کار و هم محیط خارجی آن باید زیبا و جذاب باشد که سبب جذب مشتری شود. بسیاری از مردم پیش از ورود به مرکز خرید به تابلوی آن دقت می کنند، اگر تابلو لوکس و مدرن باشد مخاطب بیشتر به خرید از آن محل ترغیب می شود. پس سعی بر این داشته باشید که دکوراسیون داخلی و خارجی خود را به نحو احسن زیبا نمایید تا بتوانید راندمان کاری خود را هرچه سریع تر بالا ببرید.

اهمیت تابلوسازی در تبلیغات

همیشگی بودن تبلیغ

به کار گیری تابلوهای تبلیغاتی می تواند به جذب مشتری کمک بیشتری کند. یک تابلو تبلیغاتی خوب می تواند تمام ساعات شبانه روز شغل یا محصول شما را تبلیغ کند و همین خود سبب ماندگاری کسب شما در اذهان مردم می شود. در تبلیغات دیگری مانند رسانه ها، تنها کارتان به میزان هزینه ای که شما پرداخت می کنید تبلیغ می شود و نمی تواند همیشگی باشد.

 تابلوهای تبلیغاتی بسیاری توسط تابلو سازان ساخته می شود که هر کدام ویژگی خاص خود را دارد که یکی از این تابلو ها، تابلو چلنیوم است. در بالا برخی از دلایل اهمیت تابلوسازی در تبلیغات بیان شده است، که یکی از انواع آنها تابلو چلنیوم نام برده شد.

تابلو چلنیوم یکی از پر کاربرد ترین انواع تابلو در زمینه تبلیغات و تابلوسازی است و کم هزینه ترین تابلو برای معرفی تجارت است. این تابلو که نسل تازه ای از تابلوهای تبلیغاتی است، از متریال چلنیوم و پلکسی گلس ساخته شده و مدت زیادی نمی باشد که وارد صنعت تابلوسازی شده است. اصلی ترین متریال این نوع تابلو، لبه چلنیوم است که از نوعی آلیاژ آلومینیوم با نام اختصاری چلنیوم در بازار تابلوسازی وارد شده است.

روش طراحی و ساخت تابلو چلنیوم

به طور کلی می توان به دو روش ساخت این نوع حروف برجسته را انجام داد. روش اول به صورت دستی می باشد که سازندگان تابلو، به لبه ها با دست حالت می دهند. در واقع همه مراحل ساخت، با دست انجام می شوند. البته پلکسی گلس روی تابلو توسط دستگاه لیزر برش می خورد. این روش طرفداران بیشتری در بین تابلو سازان دارد.


اما در روش دوم، لبه تابلو به کمک دستگاه اتوماتیک خم شده و حالت داده می شود. همچنین همه برش ها و خط ها و زوایا با کمک دستگاه و بدون دخالت دست انجام می شود. تابلو سازان قدیمی، چندان تمایلی به انجام این روش ندارند. چرا که این افراد بر این باورند که ساخت تابلو چلنیوم نوعی هنر است که لازم است توسط دست های یک تابلو ساز هنرمند ساخته شود.

روش طراحی و ساخت تابلو چلنیوم

مزایای تابلو چلنیوم

• داشتن نوار اسفنجی گردگیر که مانع از نفوذ گرد و غبار و باران به داخل آن می شود.

• مقاومت بالای تابلو در برابر هوای سرد و گرم تابش آفتاب

• جلب توجه مشتری در میان فروشگاه های متعدد

• طول عمر بالای تابلو

با مطالعه این مزیت ها احتمالا به اهمیت تابلوسازی در تبلیغات پی برده باشید. که چقدر می تواند بر کسب و کار شما تاثیر بگذارد.

مزایای تابلو چلنیوم