بررسی انواع تابلو شرکتی

می توان گفت که تابلو شرکتی یکی از مهم ترین تولیدات در صنعت تابلوسازی محسوب می شود. چرا که وجود یک انواع تابلو شرکتی خوب و بی نقص می تواند گویای فعالیت شرکت، برند، مشتری مداری و خیلی از دیگر موارد باشد. تابلو شرکتی نوعی تابلو است که بر سر درب همه شرکت ها و جهت معرفی آن شرکت نصب می شود. نوع دیگری از تابلو شرکتی می وجود می باشد که به عنوان تابلو تبلیغاتی آن شرکت بوده و در قسمت های مختلف شهر نصب می شود. همچنین از دیگر “انواع تابلو شرکتی”، تابلوهای داخل شرکت است و به عنوان وسیله ای برای شناسایی و معرفی برخش های مختلف شرکت مورد استفاه قرار می گیرند. در اصل تابلو شرکتی یکی از ابزارهای ضروری و مهم در داخل و هم چنین در خارج از شرکت می باشد. همه روزه دنیا در حال پیشرفت بوده و همه شرکت ها با هدف پیشی گرفتن از دیگر رقبا به راه خود ادامه می دهند. شرکت ها برای پیشی گرفتن و جلو زدن از رقیب های خود نیاز به تبلیغات خیلی گسترده ای داشته تا این شرایط برای آنها فراهم شود که برند شرکت خود را به همه دنیا معرفی کرده و محصولات تولیدی و خدمات خود را در سطح گسترده ای عرضه نمایند. یکی از بهترین روش ها برای محقق ساختن این هدف، استفاده از انواع تابلو شرکتی در سطح گسترده می باشد.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

تابلو شرکتی

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

انواع تابلو شرکتی

در ادامه به بررسی انواع تابلو شرکتی خواهیم پرداخت. به طور کلی هر نوع شرکت، دفتر کاری و یا حتی هر مغازه ای که افتتاح و تاسیس می شود، در اولین قدم نیاز به تابلویی برای سر در خود خواهد داشت. چرا که تابلو شرکتی، مغازه و به طور کلی تابلوها، به کسب و کارها هویت بخشیده و آن را معرفی و تبلیغ می نمایند. از این رو در ساخت انواع تابلو شرکتی به منظور شرکتی به منظور تحقق هدف رشد و پیشرفت یک حوزه کاری انجام خواهد شد. اما نکته اصلی که در این بحث وجود دارد این است که تابلوهای شرکتی برای هر شرکت، اداره یا دفتر کاری فقط به تابلوی در سر در آن محدود نخواهد شد، بلکه همه این محیط های کاری احتیاج  به چندین تابلو برای قسمت های مختلف و همچنین تبلیغ خود دارند. همچنین برخی از شرکت ها هستند که فعالیت آن ها محدود نمی باشد و دارای مجموعه ای از چند فعالیت مختلف در شرکت خود هستند. بدیهی است که در این نوع شرکت ها نمی توان تنها به یک تابلو بسنده کرد و لازم است حتما تابلوهای زیادی جهت معرفی بخش های مختلف در نظر گرفته شود. به همین خاطر شرکت های تابلوسازی انواع تابلو را برای طیف وسیعی از شرکت ها روانه بازار کرده اند.

یونولیت چیست و کاربرد آن چیست

همه چیز درباره انواع تابلو شرکتی

سایز انواع تابلو شرکتی

به طور کلی انواع تابلوهای شرکتی را  می توان با توجه به سایز و نوع آنها، به صورت های مختلفی طراحی و اجرا نمود. به طور مثال کوچک ترین سایز تابلوها، سایز برگه A4 می باشد که قادر است تا به چند شکل مختلف مانند تابلو با حروف برجسته تولید شود.

انواع تابلو شرکتی چیست

تابلوهای شرکتی چلنیوم

امروزه تابلوهای چلنیوم از محبوب ترین و بهترین انواع تابلوهای تبلیغاتی می باشد که دارای جلوه های بصری و همراه با نورپردازی های مختلفی می باشند. به طور کلی نور پردازی های تابلو چلنیوم سبب شده است تا لقب های مختلفی را برای آنها همچون تابلوهای چلنیوم طلایی، تابلوهای چلنیوم کریستال، تابلوهای چلنیوم الماسی، ، تابلوهای چلنیوم ساده،  تابلوهای چلنیوم ستاره ای و یا تابلو چلنیوم لترمکس استفاده شده و دیگر مدل ها بیشتر برای مغازه ها و فروشگاه ها مورد استفاده قرار گرفته و مناسب می باشد.

تابلوهای شرکتی استیل

یکی از انواع تابلو شرکتی تابلوهای استیل است. همانطور که نام این تابلوها مشخص است، تابلوهای استیل از ورقه های استیل ساخته شده و به سبب اینکه دارای براقیت و درخشندگی می باشد، خیلی محبوب است. جنس ورق های استیل به سبب خاصیتی که دارد، قادر به عبور نور از خود نیست و از این رو به دو روش مختلف امکان نورپردازی در آنها وجود دارد.

تابلو شرکتی وکیوم

تابلو شرکتی وکیوم نوعی دیگر از انواع تابلو شرکتی است. این تابلوها نوعی از تابلوهای سه بعدی محسوب می شود ه دارای زیبایی خاصی می باشد. روند ساخت این تابلو و همچنین هزینه آن از دیگر انواع تابلو شرکتی بیشتر است. گران بودن این تابلو به خاطر دقت و زحمتی است که در ساخت آن متحمل می شوند. ساخت تابلوهای وکیوم حتما باید توسط استادکاران و تابلوسازان با تجربه صورت بگیرد چرا که احتیاج به مهارت خاصی دارد. روش شکل پذیری و حجیم کردن حروف تابلو از طریق خلاء در ترموفرمینگ صورت می گیرد.

تابلو شرکتی (2)

تابلو شرکتی پانچی

در ساخت تابلو پانچی که یکی از انواع تابلو شرکتی به شمار می رود از ورق هایی مانند فلز و استیل استفاده می شود. چرا که این ورق ها به دلیل ساختاری که دارد نمی توانند به خوبی نور را از خود عبور دهند. در روند ساخت این تابلوها از دستگاه های مخصوصی برای سوراخ کاری ورق های فلزی استفاده می شود تا پس از نصب لامپ های اس ام دی نور مورد نیاز از سوراخ ها منعکس شود.

انعکاس نور از تابلوی پانچی جلوه ای چشم نواز و بی نظیر را ایجاد می کند. در ساخت تابلوهای پانچی باید به قطر پانچ، قطر لبه پانچ و تراکم آن دقت کافی شود. تراکم پانچ در سوراخ کاری خیلی مهم است. اگر تراکم زیاد باشد سبب نمایان شدن لامپ های اس ام دی از پشت کار می شود و جلوه تابلو را خراب می کند. اگر تراکم سوراخ ها کم باشد نور مورد نیاز از آن عبور نمی کند و باز هم جلوه تابلو دستخوش تغییراتی ناخوشایند می شود.