انتخاب بهترین رنگ تابلو تبلیغاتی

می توان گفت که انتخاب رنگ تابلو تبلیغاتی تحت تاثیر پارامترهای مختلفی است. به هیچ عنوان نمی توان گفت که قطعا استفاده از رنگ قرمز موثر است یا خیر. نکات مهمی مانند رعایت کنتراست رنگی، استفاده از نورپردازی مناسب، توجه به نوع مشتری و غیره از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله به نکات مهم در انتخاب بهترین رنگ تابلو تبلیغاتی اشاره خواهیم کرد.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت خدمات تابلوسازی با ما تماس بگیرید.

انتخاب رنگ تابلو تبلیغاتی

اما در انتخاب رنگ تابلو تبلیغاتی می توان گفت که تابلو چلنیوم از جذاب ترین تابلوهای تبلیغاتی است در رنگ ها و طرح های متفاوتی تولید می شود. عوامل مهمی در ایجاد جذابیت های بصری موثر است که می توان به زمنیه کار، روش نورپردازی، فوت تابلو، قطر حروف و غیره اشاره کرد. اما اما مورد مهم که نمی توان آن را در نظر نگرفت رنگ است. رنگ تابلو تاثیر بسیاری در جذب مشتری و افزایش زیبایی های بصری ایفا می کند. تعیین و انتخاب رنگ تابلو تبلیغاتی خیلی بای هنرمندانه باشد. اگر شما در این زمینه دستی بر آتش دارید می توانید ترکیب رنگ ها و استفاده از آنها را در تابلو استفاده کنید که خیلی کار جذابی است اما اگر در این زمینه تخصصی ندارید مناسب است که این کار را به دست تابلوسازی متخصص بسپارید. بیشتر افرادی که در حوزه طراحی به عنوان گرافیست فعالیت می کنند شناخت خوبی از رنگ ها دارند و می توانند مناسب ترین و بهترین رنگ برای انواع تابلو را انتخاب نمایند.

تاثیر رنگ در تابلو های تبلیغاتی

مهم ترین نکات برای انتخاب رنگ تابلو تبلیغاتی

نکات طلایی برای انتخاب رنگ تابلو تبلیغاتی

در این قسمت می خواهیم به نکاتی بپردازیم که جزو مهم ترین نکات در “انتخاب رنگ تابلو تبلیغاتی” می باشند. و در نظر گرفتن آنها در طراحی تابلو می تواند زیبایی و جذابیت آن را به میزان چشم گیری افزایش دهد.

نکات طلایی برای انتخاب رنگ تابلو تبلیغاتی​

استفاده از رنگ های مکمل

رنگ های مکمل و هم خانواده می تواند یکی از طلایی ترین نکات در انتخاب بهترین رنگ برای تابلو تبلیغاتی باشد. مثلا رنگ نارنجی و زرد به عنوان رنگ های مکمل استفاده می شوند که باید در جای مناسب و بر اساس طرح تابلو در آن به کار بروند.  این نوع از رنگ ها می توانند یک طیف رنگی جذاب ایجاد نمایند که به خوبی سبب جلب توجه مشتری شود. این نکته در تابلوهایی قابل استفاده است که بیش از دو رنگ در آن اجرا می شود.

کنتراست رنگی

کنتراست رنگی به معنای استفاده از رنگ های متضاد است. این روش در تابلوهایی قابلیت پیاده سازی و اجرا دارد که تنها از دو رنگ در طراحی آن استفاده شده است. به طور مثال اگر زمینه کار مشکی باشد و حروف تابلو چلنیوم با رنگ سفید طراحی شود می توان گفت که کنتراست رنگی در آن لحاظ شده است. این نکته در تابلوهایی قابل پیاده سازی است که قصد دارید در دید بالایی ایجاد کنید. تابلوهایی با کنتراست رنگی تاثیر بیشتری در جلب توجه مشتری خواهد گذاشت.

کنتراست رنگی

نوع مشتریان

از دیگر نکات مهم در انتخاب رنگ تابلو تبلیغاتی این است که به نوع مشتریانتان دقت کنید. به طور مثال اگر حوزه فعالیت شما به گونه ای است که مخاطبان شما کودکان هستند نمی توانید از رنگ های تیره مانند قهوه ای و سرمه ای استفاده کنید چرا که هیچ گونه جذابیتی برای مخاطب ندارد. رنگ های شاد و سر زنده مناسب با فعالیت هایی مانند مغازه فروش اسباب بازی است. اما مشتریان شما افراد سالمند هستند مناسب است که در زمان انتخاب رنگ تابلو تبلیغاتی آن را نیز لحاظ نمایید.

نحوه نور پردازی با لامپ های رنگی

استفاده از ورق های پلکسی در طراحی و ساخت تابلو چلنیوم یک جنبه از رنگ آمیزی تابلو به حساب می آید و جنبه دیگر آن لامپ های رنگی است که برای نور پردازی تابلو استفاده می شود. لامپ هایی که در تابلوهای تبلیغاتی نصب می شوند شامل لامپ ال ای دی و لامپ هالوژن است که هر کدام از آنها در رنگ های متنوعی در حال عرضه هستند.

نوع کسب و کار

همچنین نکته دیگر در انتخاب رنگ تابلو تبلیغاتی نوع کسب و کار شماست. فرض کنید که یک صرافی بزرگ و معتبر در سطح شهر از یک تابلوی صورتی استفاده کند. شما به عنوان یک مشتری قطعا در ذوقتان خواهد خورد و هیچ جذابیتی برای شما نخواهد داشت.

نوع کسب و کار

بهترین رنگ برای تابلو مغازه

اصل این است که رنگ تابلوی مغازه یکی از تاثیرگذارترین مواردی است که می تواند بین شما و مشتری ارتباط برقرار نماید. رنگ ها از دید روانشانسی دارای پیام هایی هستند که به طور ناخوداگاه با ذهنیت افراد درگیر می شوند. بهترین رنگ برای تابلو مغازه رنگی است که دارای این ویژگی های باشد و بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن این ارتباط را برقرار نماید. همچنان که می دانید تابلو سر درب مغازه دارای مدل های متفاوتی اعم از رنگ، جلوه و غیره هستند. هر کدام از آنها دارای قیمت های مختلفی هستند . افرادی که بودجه کمی دارند از تابلوهای ارزان و افرادی که می توانند هزینه بیشتری برای جلب مشتری کنند قطعا از تابلوهای گران قیمت مانند چوب ترموود استفاده می کنند. اگر شما قصد دارید از تابلو مغازه سال های طولانی استفاده نمایید حتما باید از متریالی استفاده کنید که دربرابر عوامل محیطی از دوام بالایی برخوردار باشد. چرا که تابش مستقیم نور خورشید از مهم ترین فاکتورهایی است که سبب رنگ پریدگی تابلو می شود و اگر شما از یک تابلو و متریال بی کیفیت استفاده کنید حتما برای شما مقرون به صرفه نخواهد بود. پس با توجه به نکاتی که در این مقاله بیان شد رنگ تابلو تبیلغاتی تان را انتخاب نمایید تا یک تابلو جذاب داشته باشید.